Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Міста України вимирають

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Міста України вимирають

За результатами останнього звіту ООН про стан міст за 2012-2013 рр., Дніпропетровськ визнано містом, у якому найшвидше зменшується кількість населення. Згідно з прогнозами, за 35 років населення Дніпропетровська скоротиться на 16,78 % — із 1 162 тис. жителів 1990-го до 967 тис. 2025 року.

Крім того, серед лідерів значаться й інші українські міста, такі як Донецьк, Запоріжжя, Харків і Одеса. Також до переліку потрапило три міста Російської Федерації: Нижній Новгород, Саратов і Перм. Санкт-Петербург посів у цьому списку 11-те місце. Загалом у рейтинґу опинилося 11 російських міст на додачу до вже перелічених, це – Самара, Уфа, Вороніж, Волгоград, Челябінськ, Омськ, Новосибірськ.
Окрім російських і українських міст до першої десятки ввійшли Будапешт (Угорщина), Монровія (Ліберія), Пусан (Республіка Корея). У рейтингу знайшлося місце також для Турина (Італія), Бухареста (Румунія), Праги (Чехія), Сеула (Республіка Корея), Тбілісі (Грузія), Єревана (Вірменія), Гавани (Куба), Мілана й Рима (Італія).
При складанні звіту враховувалися не лише економічні чинники, а й нематеріальні аспекти життя міст. У документі наведено результати аналізу динаміки приросту населення з 1990-го по 2025 рік у 600 містах із населенням понад 750 тис. жителів. На основі цих даних аналітики BusinessInsider склали рейтинґ 28 найшвидше вимираючих міст.
До слова, Дніпропетровськ офіційно припинив бути містом-мільйонником восени минулого року. За оцінками обласного Головного управління статистики, тоді в ньому мешкало 999,3 тис. осіб. Але 2012-го він повернув собі статус міста з мільйонним населенням завдяки приєднанню селища.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply