Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Мінреінтеграції пропонує підтримати телеканал ATR

Автор:

|

Лютий 21, 2021

|

Рубрика:

Мінреінтеграції пропонує підтримати телеканал ATR

Кримськотатарський телеканал ATR заявив, що знову не може отримати фінансування з державного бюджету України. Тож Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України звернулося до інших країн по допомогу кримськотатарському телеканалу ATR, на який у держави немає фінансування. «Запитання до нової редакції закону про бюджет. Адже в минулі роки був прямий запис про фінансування приватної компанії «Атлант-Ф», яка є власником каналу ATR, а цього року такого запису немає. Я вже підписав і надіслав на адресу низки країн власне звернення з проханням розглянути можливість фінансової підтримки ATR. Надсилаємо відповідні листи до посольств», — повідомив Олексій Резников, віцепрем’єр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. За його словами, у державному бюджеті на фінансування всіх засобів масової інформації (ЗМІ), які мовлять на окупованих територіях, виділили 50 млн грн. Ці кошти розподіляють на конкурсних засадах.
Водночас урядовець упевнений, що ATR як єдиний кримськотатарський канал переможе та отримає значну частину коштів. Проте на ці кошти також претендують радіо «Крим. Реалії», «Громадське радіо», «Чорноморська телерадіокомпанія» (ТРК), «Вільне радіо», ТРК «Донбас онлайн» та низка ЗМІ, що здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території Донеччини та Луганщини, а також Криму. Ідею звернутися до міжнародних партнерів висловила Малґожата Госевська, віцемаршалкок польського Сейму.
В’ячеслав Землинський, перший заступник міністра реінтеграції, також вважає, що телекомпанія ATR має отримати більше фінансування з держбюджету під час перегляду цього документа. «Для нас украй важливо, щоб громадяни України, котрі проживають на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим (АРК), Донецької та Луганської областей, отримували якісний український інформаційний продукт. Стосовно компанії каналу ATR — це приватне товариство «Атлант-Ф». На сьогоднішній день закон України «Про державний бюджет на 2021 рік» не передбачає безпосереднього прямого фінансування приватної структури. Ми глибоко переконані в тому, що канал ATR повинен отримати підтримку з боку держави. Водночас розподілення цих коштів буде відбуватися в рамках чинного законодавства. Крім цього, є ще ряд інших каналів, які до нас звернулись для того, щоб забезпечити мовлення на тимчасово окуповані території», — повідомив він.
На думку першого заступника міністра, всі згадані телеканали повинні перебувати в рівних умовах та отримувати належне фінансування, адже теперішнє фінансування суттєво нижче за те, що просили в міністерстві. «Користуючись нагодою, прошу парламентарів при перегляді бюджету на цей рік передбачити додаткове відповідне фінансування», — закликав п. Землинський.
Як повідомляв «Міст», телеканалу ATR заблокували фінансування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply