Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Microsoft представила онлайн-крамницю підручників

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Microsoft представила онлайн-крамницю підручників

Microsoft
В Україні почав працювати онлайн-магазин електронних шкільних підручників, який представили компанія Microsoft і Міністерство освіти та науки (МОН). Сайт «Є підручники» пропонує легально завантажувати електронні копії посібників для різних класів за ціною 25 грн кожен. Купити такі електронні книжки може той, хто має банківську картку.
Але щоб читати їх, потрібно мати комп’ютер чи планшет, який працює з операційною системою (ОС) Windows. Розробники обіцяють, що восени запрацюють також версії програм для читання під Android і MacOS. Сергій Квіт, міністр освіти України, сказав, що хоча «електронні підручники ніколи не витіснять паперові», цей альтернативний проект помагає розвивати український ринок книговидання.
Поки що на сайті є 45 підручників для школярів від першого по десятий класи. Серед навчальних дисциплін переважають «Образотворче мистецтво», «Інформатика» та «Російська мова». Посібників із алгебри, фізики чи хімії поки що немає.
За словами розробників, електронні версії є точними копіями паперових. Від багатьох інших доступних в Інтернеті підручників ці різняться тим, що вони — легальні і створені у форматі HTML5, а не PDF. На думку авторів проекту, цей формат краще відображається на різних пристроях і позбавлений незручностей PDF.
«В Україні, на жаль, така ситуація, що перемагає поки що піратський ринок, — каже Ігор Капоушенко, директор «Є підручників». — Розвивати цифрові видання — досить складно, але, на нашу думку, — досить перспективно».
Аби читати такий електронний підручник, потрібно спочатку через сайт за допомогою платіжної картки заплатити за нього 25 грн, а тоді встановити програму, яка й дозволить відкривати текст на планшеті, ноутбуці, телефоні чи іншому пристрої. Термін дії кожного підручника — 365 днів. Після цього доступ до нього блокується.
Журналісти спробували купити підручник під назвою «Всесвітня історія. 10 клас». Після того, як замовлення було оплачене через сайт, виявилося, що аби прочитати куплену книжку, потрібно встановити на комп’ютер програму, яка поки що працює лише під ОС Windows. Про це повідомляє напис унизу головної сторінки сайту. Іншими словами, якщо у вас іPad, MacBook чи планшет під Android, прочитати куплений посібник на ньому ви наразі не зможете.
Почувши про цю проблему, представник проекту порадив краще ознайомлюватися з інформацією на сайті. «Але якщо така ситуація трапилася, звісно, ми можемо повернути вам гроші», — сказав п. Капоушенко. Він також розповів, що додатки під Android і MacOS з’являться відповідно наприкінці вересня й у жовтні.
У МОН наголошують: зі зрозумілих причин, електронними підручниками можуть користуватися далеко не всі українські школярі. Тому до проекту там ставляться радше як до цікавої технологічної новинки. «Якщо є нові технології, то це — додаткові можливості для всіх», — вважає п. Квіт. За його словами, паперові книжки «більш дружні» для дітей, ніж електронні, особливо для учнів молодших класів.
Міністр також розповів, що цього року є затримка з друком нових шкільних підручників, однак уряд уже знайшов на це кошти і скоро вони будуть готові. Він пообіцяв, що паперові шкільні посібники будуть безкоштовними для всіх учнів. У разі, якщо в якійсь школі з батьків збирають гроші на підручники, Сергій Квіт порадив звертатися зі скаргою до міністерства.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply