Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Львівський активіст домігся скасування реґіональної мови в Одесі

Автор:

|

Вересень 01, 2020

|

Рубрика:

Львівський активіст домігся скасування реґіональної мови в Одесі
Святослав Літинський

Відомий львівський активіст Святослав Літинський домігся скасування в суді рішення про проголошення в Одесі російської мови як реґіональної. «Ще те відчуття, коли дворічна робота дала результат. Рішення про впровадження у місті Одеса реґіональної (російської) мови скасоване. До цього було кілька судових позовів до прокуратури, яка самостійно не хотіла цього робити і, як результат, через суд нам вдалося змусити їх подати позов про скасування цього вже незаконного рішення міської ради», — написав похвалився він.
Активіст спершу написав у міськраду, однак там відмовилися скасовувати своє рішення про проголошення російської як реґіональної мови. Тоді написав заяву в прокуратуру, а коли там відмовилися подавати до суду позов, сам подав до суду на прокуратуру через нерозгляд свого звернення. У жовтні 2019-го п. Літинський виграв суд у прокуратури Одеської області, змусивши розглянути своє звернення. Після цього заступник прокурора Одещини подав позов на міськраду Одеси і в серпні ц. р. Одеський окружний адміністративний суд визнав рішення міської ради про проголошення реґіональної мови протиправним і нечинним.
Реґіональну мову в Одесі встановили ще 2012-го. Рішення міськради ґрунтувалося на законі «Про засади державної мовної політики», який 2018 року визнали неконституційним. Відтак від 2018-го підстав для функціонування реґіональної мови немає.
До цього часу п. Святославу в аналогічний спосіб вдалося скасувати рішення про встановлення реґіональних мов у Херсоні, Дніпрі, Одесі, Харківській і Донецькій областях. Зараз триває такий же процес по Харкову. Зазвичай, за словами активіста, прокуратуру потрібно змушувати через суд реагувати на звернення про незаконність реґіональної мови. Винятком стала лише прокуратура Донецької області, яка після звернення п. Літинського одразу подала позов про скасування в області реґіональної мови.
Як повідомляв «Міст», курси української мови стають все популярнішими серед іноземців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply