Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

«Леґендарна» терористка перейшла на бік українських військ

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

«Леґендарна» терористка перейшла на бік українських військ

Головна героїня «стрічки», про котру за кремлівські гроші зняли повнометражний фільм «Ополченочка», втекла з окупованої території до України і тепер готова свідчити в Гаазькому трибуналі про всі воєнні злочини Російської Федерації (РФ) на Донбасі. Її називали символом «Новоросії». Стрімка військова кар’єра: від санітарки — до командування цілим полком.
Прем’єру «Ополченочки» окупанти анонсували на День Перемоги. Аж тут така халепа — головна героїня стрічки, незважаючи на високу військову посаду, кар’єру, гроші та почесті, вирішила перейти на бік України. Сюжет простий — три жіночки сідають на танк і під прапором «Новоросії» перемагають дикуватих «укрів».
Справжнє ім’я «героїні» — Світлана Дрюк (позивний — «Вітерець»). У рекламі фільму — скрізь її справжні кадри.
Ювелірна операція контррозвідників — вони вивели Світлану з окупованої території. «Вітерець» одурила своїх колишніх роботодавців, розповідаючи про те, що перебуває в Ростові в особистих справах. Кілька місяців відправляла «селфі» з України і переконувала, що це — з Росії.
Феноменальна пам’ять і працездатність швидко підіймали її кар’єрною драбиною в підрозділах найманців. Командні посади в реактивному дивізіоні під час штурму Дебальцевого. У батальйоні «Чебурашка». У сумнозвісній «дев’ятці» — банді, що атакувала Широкине. Вершина кар’єри — командування «одинадцятим полком», найбоєздатнішим підрозділом бойовиків. «Мені кажуть, ти воювала, ти вбивала людей, так, я 2014 року стала начальником штабу дивізіону. Я себе не виправдовую, просто тоді був такий час, і я виконувала те, що мені казали», — визнає Світлана.
Але особистий мотив змусив її повністю змінити своє життя й опинитися на українському боці. «Я маю тут, сподіваюсь, друга, котрий мені набагато ближчий. Він — співробітник спецслужби. І ставлення всіх хлопців, котрі беруть участь у моїй теперішній долі, дуже відрізняється від того, що я там бачила. Не шкодую», — зазначає жінка.
Т-72Б3. Унікальний танк, модифікований до рівня «Т-90». Те, що він проходить обкатку на Донбасі, росіяни тримали в найсуворішому секреті. Але Світлана доправила на вільну від окупантів територію документи, які доводять, що найновішу російську техніку перекидають через кордон на Донбас.
Цей танк назвали «Привидом». З Росії до України його пригнав Юрій Прилуцький, капітан Збройних сил РФ, має отримати звання майора. Він буде дуже здивований, коли дізнався, що його іменний «Привид» і ще сім інших танків підірвали партизани біля міста Торез. Вісім підірваних танків одночасно — для окупантів такий салют був справжнім шоком.
За кілька днів після цього вибуху Світлана вже була за межами окупованої території. Але її двоє дітей, Дмитро і Наталя, залишалися у Донецьку. Працювати з контррозвідкою вона була готова лише за однієї умови: якщо до вільної України доправлять її дітей. «Справді могли (вбити дітей. — Ред.). Спершу би знущалися, робили б так, щоб ця інформація дійшла до мене, щоби виманити мене знову туди чи отримати щось інше. Знущались би — це точно. А якби нічого цим не добились, знищили б», — каже вона.
Етап за етапом, Дмитра та Наталю виводили з Донецька. Один хибний рух — і їхні життя, як і наших агентів, закінчилися б у підвалі. Але удача була на боці контррозвідників. Світлана зустріла своїх дітей у затишному містечку біля кордону. «Я є в базі відомого сайту «Миротворець», і думав, що нас із сестрою тут одразу схоплять, заарештують, а може й гірше буде. Особливо за сестру переживав, коли сюди їхали. Тому, якби я з першого дня знав би, куди ми їдемо, я б не поїхав. Мама сказала просто, довіртесь мені, все буде добре», — розповідає Дмитро Дрюк.
Росіянам кортіло дізнатися, хто ж підірвав унікальний танк. Після зухвалої акції невідомих партизанів у полк Світлани росіяни терміново надіслали нового командира. Олексій Бернгард — взірець російського солдафона. Брав участь в анексії Криму, відзначився в захопленні Дебальцевого.
За документами командує 810-ю бригадою морської піхоти в Севастополі. За фактом — під вигаданим прізвищем «Тарасов» — 11-м полком російських найманців на Донбасі. Саме його заступником була Світлана. «Він кар’єрист, його не цікавить, здійсненна задача або нездійсненна, людина настрою, якщо він не в гуморі, то треба втікати», — характеризує жінка.
Про нього і ще трьох десятків кадрових російських військових, котрих Москва відрядила вбивати українців, аби не давати охолонути гарячій точці на Донбасі, Світлана готова свідчити на Гаазькому трибуналі. «Приїжджаючи до нас, вони відразу ж підписують наказ, за яким вони не мають права спілкуватися з нами, аборигенами, тільки по службі. Їм не можна спілкуватися з жінками, на що вони плювати хотіли», — розповідає Світлана.
На своїй високій посаді вона отримала доступ до секретного алгоритму, за яким росіяни наміряються вводити армію на українську територію. Якщо Кремль дасть сигнал, вторгнення виглядатиме так.
У кожній військовій частині терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР) є пункт приймання особового складу. І там уже підготовлені документи прикриття на кожного з російських солдатів, котрих заведуть під виглядом мобілізації місцевих роботяг. На базі одного «ДНРівського» полку за лічені години мають розгорнутися три російських. У масштабах усього Донбасу це — близько сотні тисяч солдатів. «І всі росіяни за списком є місцевими. З кожного полку робиться три частини. Якщо в полку 2 тис. людей, то зайде 6 тис. росіян», — пояснює втікачка.
Вже зараз можна вичислити ім’я кожного з десятків тисяч російських військових, котрі готуються окуповувати Україну. Світлана каже, що готова в разі аґресії повернутися на фронт, але вже в українському однострої.

Андрій Цаплієнко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply