Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Курси української мови стають все популярнішими серед іноземців

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

Курси української мови стають все популярнішими серед іноземців
Курси української мови

В Україні набирають популярності курси вивчення української мови для іноземців. Здебільшого користуються уроками солов’їної люди, котрі переїздять до України працювати або студенти. Серед відвідувачів таких занять є і російськомовні українці, котрі вирішили поліпшити свою українську. Викладачі визнають, що мода на українську збіглася й з ухваленням закону про мову, який запрацював у липні ц. р. Він зобов’язує користуватися державною не лише чиновників усіх рівнів, а й сферу обслуговування, засоби масової інформації (ЗМІ), кіно та театри.
Про красу українських Карпат читає українською японець Когей Тагова, котрий вчить її вже три роки. Каже, що мова знадобиться в роботі, бо в Києві працює. А на запитання, чому обрав не російську, а саме українську, відповідає так: «Усе дуже просто. Це Україна, не Росія. Саме тому я хочу вивчати українську».
«У нас була дуже унікальна студентка з Мадагаскару. Вона приїжджала до нас буквально на місяць. І вчила саме українську мову. За місяць вона вивчила мовну базу і навіть дуже непогано спілкувалася», — пригадує Амір Гусейнов, менеджер центру з вивчення іноземних мов.
Базовий курс української для іноземців — чотири місяці. Серед учнів є студенти, бізнесмени, а також ті, кого з Україною пов’язало особисте. Українську можна вивчати й на відстані — майже рік як працює Національна платформа з вивчення мови для англомовних Speak Ukraine. Онлайн-курси безоплатні, хто їх пройшов, отримує сертифікат. Мовне піднесення викладачі пояснюють так: українську стало частіше чути на вулицях, переважно від молоді і в роботі, документації.
А от самі українці спілкуватися українською часто відмовляються. До прикладу, у Львові одна громадська організація подала до суду на «Укрзалізницю» через відмову провідника в одеському потязі звертатися до пасажира українською. Перевізник назвав таку вимогу дискримінаційною. Утім суд став на бік пасажира. «Перша інстанція, апеляція. І врешті-решт суд досить логічно встановив, що така відмова в Україні обслуговувати українською є неправомірною», — розповів Святослав Літинський, голова громадської організації «Незалежні».
Поки в державному сервісі виконання закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» ще доводиться відвойовувати, деякі ресторани та кафе просто зобов’язують персонал звертатися до клієнта державною. Так зробив італієць Фабріціо, власник закладу громадського харчування в Запоріжжі. Попри те, що сам українську лише почав вивчати, меню та вивіски в закладі — державною, нею спілкуються й офіціанти. «Вважаю, що треба розмовляти мовою тієї країни, в якій перебуваєш. І це нормальна практика в усьому світі», — переконаний ресторатор.
Закон, який зобов’язує розмовляти українською посадовців від президента до міських голів і комунальників, запрацював у липні ц. р. Спілкуватися державною за законом, мають на підприємствах усіх форм власності, що працюють в сфері послуг, в освіті, науці, медицині, в сфері послуг, кіно, медіа та сайтах. Для створення україномовної версії друковані ЗМІ та сайти мають три роки. А підприємствам та установам на адаптацію законодавець дав півтора року. Натомість закон не зачіпає приватне спілкування. А от за паплюження мови передбачені штрафи та кримінальна відповідальність.

Ганна Рибалка, «5 канал»

До слова
В Україні 2019/2020 навчального року в ЗВО навчається 63 820 іноземних студентів. Про це у відповідь повідомили у Державному підприємстві «Інфоресурс». Серед них: 14 860 студентів з Індії, 6 046 студентів із Марокко, 4 858 студентів із Азербайджану та 4 541 студент із Туркменістану.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply