Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Кримськотатарська мова переходить на латиницю

Автор:

|

Жовтень 05, 2021

|

Рубрика:

Кримськотатарська мова переходить на латиницю

Кабінет Міністрів України (КМУ) затвердив перехід алфавіту кримськотатарської мови на латинську графіку. Рішення прийняли на основі акту Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 рр. Абетка кримськотатарської мови на основі латинської графіки складається з 31 літери.
Її розробили в процесі консультацій із Меджлісом кримськотатарського народу фахівці Інституту сходознавства ім. А. Кримського, Інституту мовознавства ім. А. Потебні, Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка і Таврійського національного університету ім. В. Вернадського.
Поступове переведення на латиницю відбуватиметься до 1 вересня 2025 року. До цього моменту Міністерство освіти та науки, Міністерство культури, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повинні перевести освітній процес, який здійснюють кримськотатарською мовою, в т. ч. підручників і методичок, на латиницю. Також поставили завдання стимулювати застосування кримськотатарської мови на основі латинської графіки в інших сферах життя.
Нещодавно Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони, заявив, що підтримує ідею переведення української мови від кирилиці та перехід на латиницю. Натомість Тарас Кремінь, уповноважений КМУ зі захисту державної мови, каже, що українську варто переводити з кириличного на латинський алфавіт. Він вважає, що питання збереження кириличної абетки дорівнює питанню збереження традицій, адже найбільша кількість українських текстів, досліджень, літописна традиція, стародруки, українські пісні написані саме кирилицею.
Як повідомляв «Міст», в Україні схвалили концепцію розвитку кримськотатарської мови.

Анастасія Дейна, ZN.UA

About Author

Meest-Online