Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Краще віддати диплом

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Краще віддати диплом

Віктор Янукович має не дуже добру репутацію серед своїх партнерів із клубу світових лідерів. Більшість вважає його самодуром. Дехто навіть називає його бандитом і примітивом. Крім того, він не розглядається як особливо розумний у сенсі освіченості або навіть особливо здібний. Його остання гонитва за президентом Обамою в Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку, щоб отримати можливість спільно сфотографуватися, мало підняла його гідність.

Але недавній виступ одного з його міністрів на українському телебаченні мав збентежити навіть президента Януковича, інтелектуальна планка якого – не особливо висока. Дмитро Табачник, котраверсійний міністр освіти, науки, молоді та спорту України, недавно «засвітився» як один із шести експертів, котрі обговорювали роль Української повстанської армії (УПА) із нагоди її 70-річчя. Програма за назвою «Велика політика» була організована російським журналістом Євгеном Kісєльовим.
Природно, що міністр Табачник прийшов дискредитувати УПА, чого й можна було очікувати. За своїм звичаєм п. Табачник назвав представників УПА фашистами, говорив про громадянську війну (боротьба УПА з НКВД?), а потім, перебираючи естафету від російського українофоба Вадима Колесніченка, стверджував, що УПА ніколи не воювала з німцями. Після того, як це було оскаржене іншими п’ятьма експертами, кожен із яких указав, що УПА була створена 1942 року, коли Україна була окупована німцями, і таким чином вона була сформована, щоби боротися з німцями, п. Табачник представив книгу про діяльність ОУН і УПА, відредаговану комісією на чолі з академіком Станіславом Кульчицьким і опубліковану наприкінці 2005 року. Бажаючи надати докази, п. Табачник провів наступні 30 хвилин на телебаченні, люто листаючи книгу, тоді як інші учасники продовжили дискусію про УПА. Нарешті він зробив усе, що міг, і вказав на параграф у книзі, де говорилося, що німці за нагоди постачали зброю УПА.
Що виглядало особливо тривожним, – і справді було ніяково, – то це рівень виступу п. Табачника. Відкладаємо політичну упередженість убік. Важливіше, що п. Табачник проявив майже повне незнання предмету. Це стало настільки очевидним для інших виступаючих, що деякі навіть узяли на себе сміливість висміювати достовірність Табачникового звання доктора історичних наук, чого він не спростував.
Річ у тому, що Дмитро Табачник нібито справді має вчений ступінь з історії. У Вікіпедії сказано, що він отримав диплом з історії в Київському державному університеті 1986 року. Дев’ять років потому, 1995-го, він нібито здобув докторський ступінь у галузі історії. Питання, яке відразу спадає на думку у світлі його недавньої жахливої продуктивності на телебаченні: як п. Табачник отримав звання доктора? Цікавіше, що 1994 року він очолював президентську кампанію Леоніда Кучми й після його обрання з 1994-го до 1996 року служив керівником адміністрації президента. Яким чином при виконанні цих обов’язків п. Табачник «заробив» ступінь доктора?
Дмитро Табачник не має повноважень, щоби бути міністром освіти й науки, молоді та спорту — навіть якщо відкласти вбік його упередження й темперамент. Віктор Янукович також не може кваліфікуватися на президента, але для виборних посадових осіб навіть в умовах демократії стандартом є те, що електорат має право на помилку. Зрештою, електорат формується не тільки зі знань або інформації, а й з емоцій. Суттєвим у виборах є конкурс популярності. Тим не менше, кандидатури на політичні посади, за умови дотримання законодавства, повинні бути затверджені на основі кваліфікації та компетентності.
Міністр Табачник, можливо, – свій для Кремля й для п. Януковича з його антиукраїнською упередженістю та схильністю до спалахів гіперболічності. Так, Україна — дивна країна в силу її історії та відсутності власних відповідних кадрів. Інші особи в оточенні Віктора Януковича – не кращі. Міністр юстиції Олександр Лавринович — квазі-юрист із відповідним дипломом, виданим Харківськім правничим вишем, якій він «заробив» у той час, коли був членом українського парламенту й працював у парламентській фракції Верховної Ради в Києві. Або він — геній, або ж диплом юриста нічого не важить. Дмитру Табачнику слід розглянути питання про повернення Київському державному університету навіть його реального низькорівневого диплома історика, позаяк він, по суті, нічого не вартий. Що стосується його так званого диплома доктора, то він повинен бути повернутий негайно, оскільки він не міг його заслужити.
Урешті-решт, це може бути найбільшою проблемою України — амбітні та потужні з кричущими пристрастями лідери, заклопотані самовихвалянням. Настільки ж, на жаль, вони просто є некомпетентні й, таким чином, не в змозі виконувати обов’язки, покладені на них.
Віктор Янукович може бути моделлю для інших у його оточенні. Це значною мірою пояснює те, що сталося з Україною. Адже упередженість, корупція та некомпетентність – усе це побічні продукти невігластва. Ви не можете просто купити диплом. Ви повинні його заробити.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply