Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Краматорські сировари перебралися на Прикарпаття

Автор:

|

Вересень 30, 2022

|

Рубрика:

Краматорські сировари перебралися на Прикарпаття
Сергій Долгопольський

Пані Людмила працювала ландшафтним дизайнером, п. Володимир — гірником. Потім узялися за нову справу. До них долучився й п. Сергій, який раніше жив у Харкові. Завдяки отриманим ґрантам вони обладнали власну сироварню.
Однак через повномасштабну війну мусили залишити все і переїхати в спокійнішу місцевість. Донеччани скористалися державною програмою релокації та перебралися до Івано-Франківська. Перевезти вдалося лише частину обладнання, інше залишилося в шахтарському краї.
На новому місці переселенців насамперед цікавили виробники молока. Тож познайомилися з багатьма фермерами Прикарпаття. Одним із перших став Володимир Слободян, який погодився надати сировину та приміщення. У воєнний час він узяв під опіку 70 тимчасово переміщених осіб. Згодом довелося рятувати й худобу зі сходу держави. Так, із Волноваського району Донецької області евакуювали 680 племінних корів. Робили це впродовж півтора місяця, залучивши 18 спеціалізованих автомобілів.
За словами п. Сергія, зараз найгостріша проблема — нестача обладнання, яке потрібно купити. Але через один-два місяці ентузіасти сподіваються відновити виготовлення сиру, що вже полюбився споживачам. Його через Інтернет замовляли покупці з усієї України.
Як повідомляв «Міст», покидаючи Бердянськ, люди взяли зі собою обладнання для сироварні.

Олена Петрик, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply