Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Консул Ізраїлю обурився персонажем «Жида» у вертепі

Автор:

|

Січень 04, 2018

|

Рубрика:

Консул Ізраїлю обурився персонажем «Жида» у вертепі

Олег Вишняков, Почесний консул Ізраїлю у Західному реґіоні України, критично відреагував на вертеп у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові, де одним із персонажів був «Жид». Під час святкування для генконсула Рафала Вольського та дипломатів учні польської школи у Львові показали вертеп, де одним із персонажів був «Жид». На спині персонажа польською мовою був напис Zyd na prezydenta, щоправда наразі точно невідомо, що саме хотіли сказати організатори цими словами.
«Це переходить усі межі здорового глузду, коли в офіційному державному закладі пропагують антисемітизм, а діти беруть участь у цьому жахливому дійстві!», — написав п. Вишняков у Facebook. Він також додав, що звернеться до п. Вольського з вимогою офіційно вибачитися перед єврейським народом за явний антисемітизм та аґресію. Також, консул закликав діячів культури бути толерантними і викорінювати з ужитку негативний образ «Жида», який пропагує антисемітизм.
Однак доктор філологічних наук Олександр Пономарів вважає, що в українській мові слово «жид» завжди було нейтральним і не мало антисемітського характеру. Негативного забарвлення слово «жид» набуло через те, що воно має негативне значення у російській мові. Проте через заперечення євреїв він усе ж радить не вживати це слово, хоча формальних підстав для цього немає. Також проведений Міністерством юстиції України аналіз не виявив норм, якими б заборонялося вживання слова «жид».
Водночас, ще 2011 року Український католицький університет закликав відмовитися від образу «жида» у традиційному українському вертепі. Як зазначали автори, «окремі образи, які колись здавалися невинними, тепер можуть травмувати людські душі та суперечити нашій земній місії. Не біймося розпрощатися з ними — біймося не помітити, що, обстоюючи застарілі образи, ми порушуємо найважливіше в християнстві — заповідь любові».

Мар’яна Вербовська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply