Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Комуністи не наважилися…

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Комуністи  не наважилися…

Представники Комуністичної партії та їхні прихильники провели у Львові мітинґ, присвячений 1 Травня, під гаслом «За права робітників-трудящих!». Близько сотні представників місцевих осередків Антифашистського комітету України, Комуністичної партії України (КПУ), Проґресивної соціалістичної партії України й ветеранських організацій поклало вінки та квіти до Монумента воїнам-визволителям на вулиці Стрийській. Учасники заходу розгорнули кількаметровий червоний транспарант із написом: «Да здравствует 1 Мая — День международной солидарности трудящихся!».

Після покладання квітів перед присутніми виступили лідери обласного осередку КПУ та ветеранських організацій. У руках учасники мітинґу тримали червоні прапори. Однак не розгортали їх, оскільки, за їхніми словами, «працівники міліції заборонили, посилаючись на ухвалу міської ради».

«Уранці перед початком мітинґу нас попередили працівники міліції про відповідальність за порушення ухвали Львівської міськ­ради, якою передбачена заборона оприлюднення у Львові червоних прапорів із символікою КПУ», — розповів Олександр Калинюк, член КПУ, голова обласного осередку Антифашистського комітету України. Він зазначив, що учасники акції не хотіли провокувати конфлікту, тож виконали вимогу, «хоча ухвала міської ради є грубим порушенням українського законодавства». Водночас, п. Калинюк пообіцяв, що 9 травня вони обов’язково вийдуть на вулиці Львова під червоними стягами.

Як писав «Міст», 21 квітня 2011 року на сесії Львівської міської ради було ухвалено постанову, що забороняє використовувати під час святкування Дня Перемоги радянську й нацистську символіку. А 26 квітня сесія Львівської міськради повторно ухвалила постанову «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної й нацистської символіки на території Львова». Мова йде про заборону використання символіки неіснуючої держави — СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста, на будівлях державних установ і комунальних підприємств, під час проведення масових заходів.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply