Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Колишнім трієчникам заборонять керувати школами

Автор:

|

Травень 22, 2022

|

Рубрика:

Колишнім трієчникам заборонять керувати школами
Олег Паска

Відтепер кандидати на посаду директора школи в Україні повинні подавати, серед інших документів, і додаток до диплому з оцінками. Про це повідомив Олег Паска, директор Департаменту освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації. За його словами, у Львівській області створили Типове положення про конкурс на посади керівників навчальних закладів.
Згідно з ним положенням, конкурсна комісія, яка заслуховуватиме кандидатів на посади директорів шкіл, складатиметься з представників громади, яких рекомендуватимуть члени комісії з питань освіти місцевої ради, представників державних органів управління освітою та представників громадських організацій, яких обиратиме саме колектив навчального закладу. Відтак комісію формуватимуть за участю представників держави, місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства.
Олег Паска зауважив, що в області були випадки, коли комісія рекомендувала на освітянські посади осіб, які навіть близько не були дотичними до освіти, не мали ні фахових знань, ні відповідного диплому про педагогічну освіту, ні педагогічного досвіду. Тепер, завдяки новому положенню, такого вдасться уникнути.
Чиновник зауважив, що кандидати на посади директорів шкіл із пакетом документів подаватимуть додатки до дипломів із результатами оцінювання їхніх знань. «Це зроблено для того, щоби колишні трієчники не ставали директорами шкіл. Цю посаду повинні обіймати достойні з найкращих. Це ініціатива саме чинних директорів шкіл», — зазначив він. Також кандидати проходитимуть тестування онлайн на електронних ресурсах Міністерства освіти та науки (МОН) України.
За словами п. Паски незабаром розпочнеться співпраця з громадами, щоб поступово впроваджувати пропозиції. Крім того, текст напрацьованого експертним середовищем Львівщини документу скерують до МОН із пропозицією можливого застосування такої практики в інших реґіонах країни.
Як повідомляв «Міст», українка стала директоркою однієї з найстаріших британських шкіл.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online