Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

КМУ розробив законопроєкт про статус англійської

Автор:

|

Серпень 20, 2022

|

Рубрика:

КМУ розробив законопроєкт про статус англійської

Кабінет Міністрів України (КМУ) розробив законопроєкт про функціонування англійської мови як мови міжнародного спілкування. Про це повідомив Ростислав Карандєєв, заступник міністра культури й інформаційної політики України. «Розширення сфер застосування англійської мови в Україні сприятиме активізації процесів інтеграції українців до європейської спільноти в рамках очікуваного набуття членства України в Європейському Союзі, формуванню суб’єктності держави у світових глобалізаційних процесах, підвищенню рівня її конкурентоспроможності на глобальному ринку, а також зростанню її інвестиційної та туристичної привабливості», — заявив він.
За словами урядовця, ініціатором проєкту виступив Денис Шмигаль, глава українського уряду. Водночас під час розробки акту, крім Міністерства культури, залучили суміжні відомства, зокрема, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти та науки, Міністерство закордонних справ та Міністерство юстиції України.
Відповідно до поточної редакції законопроєкту, обов’язково англійською мають володіти державні службовці, зокрема, голови місцевих адміністрацій, офіцери-військовослужбовці, начальники середнього та вищого складу Національної поліції, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти.
Також передбачається удосконалення стандартів освіти, спрямованих на вивчення англійської мови всіма здобувачами освіти, а також запровадження додаткових курсів для дорослих.
Крім того, розширюється обсяг застосування англійської мови у сферах, що мають стосунок до іноземців, приміром, у закладах культури, транспортній сфері, міжнародній торгівлі.
Заступник міністра зазначив, що «з моменту ухвалення цього закону відразу не виникне вимога про обов’язкове володіння англійською всіма держслужбовцями», імплементація вимагатиме тривалого перехідного періоду. За його словами, існує стійка кореляція між рівнем англійської мови та низкою економічних показників, зокрема, валовим внутрішнім продуктом, тому її впровадження сприятиме покращенню експорту послуг в Україну, а також міжнародній або індивідуальній торгівлі. «Жодне з положень цього закону не може тлумачитися як спрямоване на звуження сфери використання державної мови», — наголосив він і додав, що держава сприяє якомога ширшій освіченості українців, водночас це не загрожує латинізацією української мови.
Як повідомляв «Міст», англійська мова може отримати новий статус.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online