Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

КМІС опитав жителів Галичини про від’єднання від України

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

КМІС опитав жителів Галичини про від’єднання від України
Галичина

Служба безпеки України (СБУ) перевіряє на Львівщині опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), в якому респондентів питали про приєднання Галичини до Польщі. Спецслужба перевіряє поширення опитування провокаційного характеру, у якому мовиться про «перспективи реґіону» на кшталт «окремої незалежної держави» чи «приєднання до іншої держави».
Опитування КМІС провів на замовлення київського видання «Дзеркало тижня», воно називалося «Думки і погляди жителів Галичини». В опитування задавали запитання «Якою ви бачите долю Галичини?» Варіанти відповіді: у складі унітарної України в рамках чинної Конституції; у складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження та велику бюджетну самостійність; Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України; Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що містить Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області; Галичина повинна приєднатися до Польщі.
У СБУ зазначили, що в проведенні такого опитування вбачаються окремі ознаки складу злочину, а саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів зі закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.
У Київському міжнародному інституті соціології пояснили, що провели опитування не для того, щоб поширювати, а навпаки, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.
Про це заявив Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС. «Виявлення реальної ситуації може допомогти боротися з цим явищем (якщо воно існує). Аналогічне наше дослідження у квітні 2014-го, за оцінками деяких експертів, сприяло провалу проекту «Новоросії», — зазначив він.
У КМІС наголосили, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих реґіонів країни. «Це не заклики і не пропозиція, а запитання. Яким чином ми можемо дізнатися про розповсюдженість сепаратистських настроїв, якщо не будемо задавати таких запитань?» — зазначив соціолог.
Він також заявив, що СБУ після перевірки не виявила порушень за фактом згаданого опитування. «Представник СБУ зателефонував і повідомив, що перевірка порушень не виявила», — запевнив він.
Однак цю заяву спростував Олег Александров речник Управління СБУ у Львівській області. «Процесуальні дії триватимуть. Слідство УСБУ офіційно, в межах діючого кримінального провадження, допитало ряд осіб, залучених до цього дослідження. Заплановані й інші процесуальні заходи, у т. ч. проведення семантико-лінгвістичної експертизи. Хто і що саме коментував із приводу перевірки, яка «нічого не виявила» — не відомо, але це точно не особи, уповноважені реґіональним органом, який веде слідство», — зазначив він.
«Ми не могли не зреагувати на вказане дослідження, оскільки після «галицьких асамблей», «антипольських масових виступів», підривів на Личаківському цвинтарі та інших спланованих і профінансованих спецслужбами країни-аґресора провокацій, маємо певний досвід. Тим більше, що активність соціологів збіглася в часі з рішенням Кремля розпочати паспортизацію мешканців окупованих територій. Не піддаємо сумніву права соціологів на професію, але в цьому випадку всі крапки має розставити слідство», — додав п. Александров.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply