Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Інструкція з виживання для школярів та їхніх батьків

Автор:

|

Березень 09, 2022

|

Рубрика:

Інструкція з виживання для школярів та їхніх батьків

Позаторік пандемія коронавірусу здійснила революцію у сфері дистанційної освіти. Тепер вона стала в нагоді в умовах російської аґресії в Україну. Тож експерти Viber і студії віртуальної освіти EdEra розробили рекомендації для вирішення проблем учнів, батьків і викладачів у спільних чатах.
За статистикою, близько 45 % дітей та підлітків проводять понад чотири години у соціальних мережах у будні. На вихідних цей показник збільшується на 10 %. Попри багатий досвід у віртуальній комунікації, у школярів виникають проблеми при використанні групових чатів.
Головні перепони для адекватного віртуального спілкування — відсутність грамотної організації та культури дистанційної взаємодії. Також покоління сучасних школярів та їхніх батьків зустрічається з іншими проблемами: складнощі у формуванні своїх думок в повідомленнях; переповнення шкільних чатів сторонніми повідомленнями; плутанина із призначенням чатів при офлайн-освіті.
Школярі на власному досвіді відчули, які переваги та недоліки несе в собі «дистанційна». До перших відносять: зменшення навантаження — як морального, так і фізичного, вже не треба витрачати часу на транспорт до школи; простіше повторювати уроки — щоб освіжити пам’ять, достатньо прослухати записаний урок знову; можливість підлаштувати навчання під свої біоритми. Дітям вдома не потрібно поспішати у вивченні складних предметів. Приміром, комусь залюбки дається математика, а от літературі треба приділити більше уваги. Вдома ця проблема зникає — учень витрачає стільки часу, скільки необхідно для виконання завдання.
До речі, ЮНЕСКО рекомендує вчителям регулювати тривалість уроків залежно від навичок їхньої самоорганізації. Для молодших класів вона не має перевищувати 20 хвилин, для середніх — 40.
Проте, не у всіх випадках дистанційне навчання допомагає дитячому розвитку. Навпаки, воно перешкоджає: соціалізації — кожній дитині вкрай необхідне живе спілкування з друзями з класу; відтворенню знань на практиці — найбільше страждають дисципліни, де експеримент є невід’ємною частиною навчання: хімія та біологія; спортивним успіхам — відсутність здорової активності знижує імунітету, псує зір та поставу; організації й ефективності освіти — помилки вчителів і батьків у організації віддаленого навчання знижують якість отриманих знань.
За даними ЮНІСЕФ, із проблемою кібербулінгу стикався кожен п’ятий український учень у віці 10-17 років. Аґресія у Мережі зазвичай переходить у реальне життя. При цьому батьки в змозі запобігти булінгу та зберегти моральне здоров’я учня. Для цього треба: підтримувати дитину під час конфліктів; обдумано організовувати шкільні чати та встановлювати правила онлайн-спілкування; регулярно контактувати з учителями та класним керівником із питань успішності та психологічного здоров’я дитини.
Загальні рекомендації по спілкуванні в чатах: турбуйтесь про співрозмовників — передавайте інформацію повно, але водночас лаконічно; перевіряйте корисність повідомлення — при відправленні на цілу групу воно повинно стосуватися кожного члена чату; ставте себе на місце співрозмовника — деякі повідомлення пишуть на емоціях, про які потім шкодують; уникайте переходу на особистості й оціночних суджень; уважно ставтеся до повідомлень у спільному чаті — іноді ми поспішаємо із відповіддю і перепитуємо про те, що в чаті вже написали.
Для розв’язання проблем шкільних чатів і взаємодії трикутника школяр-батьки-вчителі виділили важливі функції месенджеру. При хаосі та заспамленості чатів необхідно:

 • Призначити модератора чату. Ця особа встановлює правила спілкування та стежить за їхнім дотриманням. Модератор має вміти залагоджувати конфлікти та запобігати їхньому виникненню.
 • «Закріпити повідомлення». Це дозволить швидко знаходити важливу інформацію серед інших повідомлень. Це можуть бути як правила поведінки в чаті, так і посилання на домашні завдання, рекомендації з виконання контрольних робіт і здавання іспитів.
 • Відправляти персональні повідомлення через @. В такому випадку учень отримає сповіщення і зверне на нього увагу.
  При колективній роботі або необхідності визначитися із питанням групою:
 • Опитування. Організаційні питання — екскурсії до музеїв, спортивні змагання чи спільні поїздки на відпочинок — потребують враховувати побажання класу. В таких випадках в пригоді стає опитування, яке покликане визначити вподобання більшості. Для цієї ж цілі використовуйте «Реакції на повідомлення».
 • Вікторина. Чудово надається для проведення швидких тестів або невеликих контрольних робіт. При цьому учень одразу отримує результат: поряд із правильною відповіддю виникає зелена галочка, з хибною — червоний хрестик.
  Крім цього фахівці радять:
 • Встановити чіткі правила спілкування (до прикладу: тільки навчальні питання, без спаму; запитання чи відповідь пишуть в одному повідомленні; на прямі запитання відповідати через функцію «Відповісти» при натисканні на повідомлення).
 • Вирішувати конфлікти в офлайні. Під час особистої розмови простіше зчитувати емоції та встановлювати джерело проблеми. Такий підхід полегшить життя учасникам суперечки, адже її не обговорюватимуть інші учні. Крім того, це дозволить запобігти зайвим повідомленням.

Як повідомляв «Міст», у київській школі облаштували бункер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply