Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Голова НАБУ: листування українців у Viber і WhatsApp можуть читати

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

Голова НАБУ: листування українців у Viber і WhatsApp можуть читати

main

Таке стеження є можливим за допомогою засобів СБУ, заявив голова НАБУ А. Ситник.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомляє про початок співпраці із ФБР, а також про те, що засоби СБУ дозволяють переглядати та використовувати дані з таких месенджерів, як Viber і WhatsApp. Про це голова НАБУ повідомив у інтерв’ю, відповідаючи на питання журналістів. Також Ситник розповів про те, що віце-президент США Джо Байден переконував президента у необхідності забезпечення НАБУ окремою від СБУ технічною можливістю вести прослуховування.

“Хоч президент і не висловився категорично проти, та натомість конкретного рішення, озвучив досить розпливчасте формулювання. Стосовно позиції СБУ, то у неї свої мотиви не допомагати нам, а саме загроза тероризму та необхідність загального контролю”, – сказав Артем Ситник.

“Однак жоден з цих фактів абсолютно не змінює нашої позиції з цього приводу. Тим більше у ситуації  частих випадків незаконного отримання інформації з каналів зв’язку самими ж працівниками Служби. Попри це, у мене є підозра, що Верховна Рада навряд зробить нам такий подарунок найближчим часом, адже занадто багатьом ми таким чином “перейдем дорогу”, – сказав Ситник.

“Заволодіти особистими даними та іншою інформацією і з Viber, і з WhatsApp, використовуючи можливості СБУ, – є цілком реальною задачею”, – підкреслив він.

“Що стосується питань співпраці із США, то буквально сьогодні ми спілкувались із представниками ФБР, які передали працівникам НАБУ текст меморандуму про співпрацю. Зараз ми вивчаємо документ. Станом на сьогоднішній день у нас вже є їх представник, якому призначили власне робоче місце та надали обладнання, що необхідне  для перекладу кримінальних справ в електронну форму. Тому можна стверджувати, що домовленості, досягнуті в США, почали реалізовуватися “, – сказав Ситник.

 

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply