Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Хлібний антирекорд

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Хлібний антирекорд

Українці дедалі менше їдять хліба. Про це свідчать показники споживання хлібопродуктів, які нещодавно оновили своєрідний антирекорд. Так, обсяги виробництва хлібобулочних виробів у квітні ц. р., за даними офіційних джерел, становили 126,7 тис. т, що на 5,6 % менше, ніж у березні. Розбіжність із квітнем 2011 року — ще більша: 8,1 %, або 11,2 тис. т. За рік зниження обсягів виробництва становило 4,2 %. Від початку 2011/12 маркетинґового року в Україні було виготовлено 1,38 млн т хлібопродуктів, тоді як за аналогічний період 2010/11 рр. — 1, 44 млн т. Причому обсяги виробництва й, відповідно, споживання хліба знижуються по всій Україні.

Першопричиною цієї тенденції деякі учасники ринку раніше називали відсутність корекції споживчих уподобань українців і популяризації товарів-замінників. За словами Тетяни Гетьман, керівника аналітичної компанії «АПК-Інформ», зараз на столі споживача з хлібом конкурують дешеві овочі та фрукти. Адже ціни на деякі з них за останній рік упали на 60—80 %. Однак овочі не зможуть надалі витісняти хліб, тож такий причинно-наслідковий зв’язок уже не є актуальним.

Учасники ринку впевнені, що скорочення промислового виробництва хліба — «заслуга» уряду та його боротьби зі зростанням цін на найбільш соціально значимому з ринків. «Зниження виробництва хлібобулочних виробів у нашій країні безпосередньо пов’язане зі стабільністю цін на хліб, декларованою державою», — уважають експерти компанії «ПроАгро». На думку аналітиків, дисбаланс між собівартістю виробництва хліба і тією ціною на нього, яку вважає допустимою уряд, досяг таких масштабів, що навіть підвищення вартості комерційних сортів хліба не дозволяє вийти на прийнятні фінансові результати роботи. Також усі без винятку учасники ринку визнають, що війну за дешевий хліб в Україні уряд беззастережно виграв.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply