Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Глава держави скасував парад на День незалежності України

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

Глава держави скасував парад на День незалежності України
Володимир Зеленський

Володимир Зеленський вирішив скасувати проведення військового параду до Дня незалежності України. За його словами, 300 млн грн, які були виділені на проведення військового параду, перекажуть на премії українським військовим. Також президент України повідомив, що святкування 24 серпня відбудеться в новому форматі, але не пояснив, у якому.
Це рішення прокоментував Петро Порошенко, його попередник. «Рішення проводити військовий парад на День Незалежності України чи ні, є правом президента України, яке залежить від його пріоритетів. Однак військовий парад — це не лише час і подія, коли армія звітує перед народом про дистанцію, яку вона пройшла за рік від попереднього параду. Це також подія, коли народ має можливість віддати данину та повагу своїй армії. Зараз армія та воїни є найбільш шанованою інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Гадаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно», — зазначив він.
П’ятий президент також повідомив, що проведення параду коштувало значно менше грошей, адже найзатратніші заходи були скасовані. «Я навмисно всі дорогі заходи скасував. У т. ч. повітряний парад, де була потрібна велика кількість авіаційного палива. Уніформу, яку видавали на парад, видавали все одно, це передбачено в умовах забезпечення», — зауважив він і додав, що грошові премії до Дня незалежності отримували й учасники параду, і бійці в зоні проведення бойових дій.
Ірина Геращенко, перша заступниця голови Верховної Ради України, назвала рішення президента Зеленського скасувати парад «політичним шпагатом». «Скасування військового параду до Дня Незалежності — жирний, стратегічний мінус. Цей парад був потрібен цивільним — бачити, як змінюється українська армія, як набирається сил і потужності, як модернізується. Цей парад був потрібен військовим — гордо пройтися головним проспектом країни та продемонструвати міць. Цей парад був потрібен ветеранам — почути багатотисячне «Дякую!», — наголосила вона.
А Юрій Бірюков, волонтер і громадський діяч, запевнив, що організація параду не настільки дорого обходиться бюджету, як каже президент. «Я особисто брав участь в організації парадів у 2015-2018 рр. і скажу, що п. Зеленський злегка маніпулює термінами та фразами про те, що парад — дуже дороге задоволення. Це неправда. Ба більше, ті премії, про які він сказав, їх також із року в рік виплачували: в одні роки учасникам параду, в інші — й учасникам, і військовослужбовцям на фронті. Тому в преміях на День Незалежності військовослужбовцям немає нічого нового. Але військовослужбовці самі казали, що брати участь у військовому параді — колосальна честь для них. Тому йдеться насамперед про пріоритети верховного головнокомандувачів», — пояснив він.
Нагадаємо, що торік на День Незалежності в Києві пройшов військовий парад «Марш нової армії». В ньому взяли участь понад 4,5 тис. військовослужбовців і близько 250 одиниць військової техніки, зокрема, 17 основних бойових танків, 40 бойових машин піхоти, бронетранспортерів і панцерників, понад 50 артилерійських систем, близько 30 зенітно-ракетних комплексів, у т. ч. високоточний ракетний комплекс «Вільха». Крім цього, під час параду над Києвом пролетіли 29 гвинтокрилів і літаків.
Натомість ветерани російсько-української війни запропонували замість скасованого параду провести цього року в Києві Марш свободи, який відбудеться без бюджетних коштів. «Пропоную всім ветеранам, волонтерам і цивільним пройтися маршем Хрещатиком на День незалежності. Без грошей із бюджету, без чиновників і політиканів», — йдеться в повідомленні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply