Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

ГК проведе праймеріз серед опозиціонерів

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

ГК проведе праймеріз серед опозиціонерів

В Україні створено Громадський комітет (ГК) «Народний вибір-2012», який займеться проведенням «попереднього народного голосування» — «опозиційних праймеріз» у тих одномандатних виборчих округах, де місцева громадськість виступатиме з ініціативою їх проведення. Про це учасники ГК повідомили під час прес-конференції в інформаційній аґенції УНІАН. До ГК, зокрема, увійшли: Всеукраїнська профспілка «Народна солідарність», Громадсько-політичне об’єднання (ГПО) «Українська справа», Інститут політичної освіти, Громадянська кампанія «Молодіжна варта».

Олексій Кляшторний, голова Центрального координаційного комітету Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність», нагадав, що вимога визначення єдиних кандидатів народної опозиції в мажоритарних одномандатних виборчих округах суто на основі попереднього народного голосування — «народних виборів» у формі «праймеріз» — стала однією з основних в опублікованому 7 травня ц. р. «Зверненні українських громадських лідерів до керівництва українських політичних партій».

Він наголосив: «Ми не дочекалися від політичних партій, які називають себе «опозиційними» й «українськими», будь-якої відповіді на наше звернення від 7 травня, тому змушені приступити до проведення «попередніх народних виборів» явковим порядком».

«Ми готові допомогти місцевим громадам, які ініціюють такий процес, у будь-якому з реґіонів України. Закиди про надмірну дороговизну й організаційну складність проведення «праймеріз» — не більше ніж «відмовка» партійних лідерів, які хотіли б і надалі тримати механізм формування складу кандидатів у своїх руках. За нашими підрахунками, проведення «праймеріз», за умови широкого залучення волонтерів, коштуватиме не більше ніж 5 тис. USD на «середній» виборчий округ. Це — «несуттєва» сума, порівняно з тим, що вже зараз витрачається кандидатами на біг-борди, різні «благодійні проекти» тощо», — запевнив

п. Кляшторний. Також учасники ГК репрезентували й обґрунтували технологію проведення «народних опозиційних праймеріз».

Громадський активіст Остап Кривдик зауважив, що праймеріз дадуть змогу відібрати єдиного кандидата, використовуючи внутрішню конкуренцію на користь, а не на шкоду своїй політичній силі. «Праймеріз дозволять відсіяти негідних і слабких через детальний огляд їхньої біографії, їхньої власності, їхніх попередніх дій і зв’язків», — наголосив він.

Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти й член національного комітету Громадянської кампанії «Молодіжна варта», уважає, що той кандидат, який набере найбільше голосів, і повинен бути висунутий у кандидати на виборах. «Якщо оминути цей спосіб, то неможливо уникнути звинувачень у кулуарності та факторі грошей. Соц­опитування також не підходять, адже значний рівень похибки та неточностей може призвести до неможливості встановити точний результат», — переконаний п. Солонтай.

Сергій Неділько, адвокат, правозахисник і член ради ГПО «Українська справа», розповів, що громадські організації, які стали засновниками Громадського комітету підтримки проведення праймеріз в Україні «Народний вибір-2012», не один рік моніторять і беруть участь у виборах. «Враховуючи наш досвід, методичні напрацювання, ми готові до проведення «опозиційних народних праймеріз». Пріоритетом є проведення праймеріз у кожному окрузі України. «На цей момент ми готові проводити цю роботу у більшості областей України. Із метою більшого охоплення округів і кандидатів та максимально об’єктивного проведення праймеріз звертаємося до громадських організацій приєднатися до нашої ініціативи», — сказав він.

Українська інформаційна служба

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply