Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

ЄС та Україна запустили Covid-паспорт

Автор:

|

Липень 13, 2021

|

Рубрика:

ЄС та Україна запустили Covid-паспорт

В Європейському Союзі та Шенґенській зоні офіційно запрацювала система європейських Covid-паспортів. Основною метою запровадження додаткових застережень називають полегшення подорожей в умовах пандемії коронавірусу. В Україні також із 1 липня запрацювали такі сертифікати, але наразі в тестовому режимі.
В Європейській комісії (ЄК) повідомили, що вже першого дня в ЄС, сукупне населення якого становить близько 450 млн осіб, оформили понад 200 млн сертифікатів.
Таких успіхів вдалося досягти завдяки тому, що з початку червня низка країн унії почала впроваджувати Covid-сертифікати в тестовому режимі. Європейський документ містить три варіанти даних: інформацію про вакцинацію; про неґативний ПЛР-тест; про перенесене захворювання. Окремий сертифікат видаватимуть після кожного щеплення, тесту чи одужання. Сертифікат неґативного тесту видаватимуть для ПЛР і антиген-тестів.
Covid-паспорти в ЄС видають безкоштовно в електронному та паперовому вигляді — вони доступні як англійською, так і національними мовами. Верифікацію достовірності документа проводять за допомогою штрих-коду або QR-коду, що міститься в ньому.
Урсула фон дер Ляєн, глава ЄК, раніше наголошувала, що ключова мета ініціативи — відновити свободу пересування всередині ЄС — викликає довіру. Завдяки сертифікатам жителям ЄС при поїздках за кордон не буде потрібно проходити тестування або йти на карантин.
На цьому тлі країни ЄС поступово пом’якшують обмежувальні заходи. Приміром, Франція скасувала комендантську годину й обов’язкове носіння захисних масок на вулиці. А з 30 червня в країні скасували обмеження на відвідини ресторанів, кафе, закладів культури і спортзалів.
Рада ЄС 1 липня також оновила список країн, із яких рекомендує дозволити подорожі в країни Євросоюзу. До цього переліку додали Вірменію, Азербайджан, Боснію та Герцеговину, Бруней, Йорданію, Канаду, Катар, Молдову, Саудівську Аравію, Чорногорію, а також Косово. До цього в переліку були 17 країн і територій, зокрема, Сербія, Північна Македонія, Ізраїль, Японія, Сполучені Штати й інші.
України в цьому списку немає, проте українська влада вирішила завчасу запустити сертифікати, які відповідають стандартам ЄС. Ще в травні ц. р. офіційні особи в Києві запевняли, що відповідна інфраструктура вже готова й узгоджена з Брюсселем.
Український цифровий Covid-сертифікат також містить інформацію про вакцинацію проти Covid-19 або інформацію про перенесену хворобу, чи неґативний ПЛР-тест на коронавірус. Сертифікат захищений цифровим підписом.
Щоб стати власником сертифікату, необхідно відповідати одній із перелічених умов, завантажити на смартфон додаток «Дія», дати згоду на передавання даних і пройти верифікацію. Після цього в смартфоні з’явиться електронна версія сертифіката, яку також можна роздрукувати.
В Україні будуть видавати два типи Covid-паспортів — український і міжнародний. «Внутрішній» сертифікат стане в нагоді під час можливих нових хвиль пандемії в Україні. Про це розповів Михайло Радуцький, голова комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань здоров’я нації. Ідея така: якщо знову буде локдаун, власники цифрових сертифікатів зможуть відвідувати спортзали, басейни або піти на концерт. Але остаточні правила урядом ще не затверджені.
У міжнародному сертифікаті буде ім’я, прізвище, дата народження, унікальний номер, назва країни, що видала документ, інформація про щеплення (препарат, кількість доз, дата вакцинації), результати ПЛР-тестів, а також дані про перенесену хворобу в минулому. Перевірити справжність сертифіката дозволить QR-код із цифровим підписом.
Однак Україна й Євросоюз наразі офіційно ще не визнали відповідність таких документів. Тому вільний в’їзд до країн ЄС за наявності сертифіката українцям поки що не гарантований. Крім цього, європейська влада визнає вакцинацію не всіма препаратами.
Зазначимо, що громадяни України, які мають дозвіл на проживання в ЄС, можуть отримувати Covid-сертифікати в Євросоюзі на загальних підставах. Передбачається, що кожен українець, котрий легально в’їхав до ЄС, може отримати Covid-сертифікат там. При перетині кордону необхідно надавати підтвердження вакцинації або тесту, зробленого вдома.
Які підтвердження визнавати, вирішує кожна держава ЄС або Шенґену окремо. Й уже на території Євросоюзу можна просити європейський сертифікат. Втім, видавати його і де його можна буде отримати, в Брюсселі також залишили на розсуд кожної держави ЄС.
Як повідомляв «Міст», в ЄС запровадять Covid-паспорт для туристичної сфери.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply