Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Дивовижні фігури з військового металобрухту

Автор:

|

Листопад 24, 2020

|

Рубрика:

Дивовижні фігури з військового металобрухту
Олександр Мойсеєнко

Війна іноді спонукає до творчості. У цьому переконує 46-річний Олександр Мойсеєнко, котрий після визволення міста Сіверодонець узявся допомагати українським захисникам. Інженер-механік, котрий під час війни став художником-електрозварювальником, робить із металобрухту та залишків боєприпасів справжні витвори мистецтва та прикрашає ними місто.
Коли Сіверодонець захопили окупанти, Олександр повністю заглибився в роботу, аби відволіктися. «Півтора місяця монотонної роботи. Тут дріт вставив, тут приварив, тут відплавив, тут приварив. Ця робота мене відволікала саме в той момент, коли відбувалися події весни 2014 року», — згадує художник. Водночас останніми роками встигав зробити і багато добра для воїнів — возив на передову харчі, переробляв буржуйки, а зараз допомагає захисникам, котрі боронять від окупанта східний кордон Європи.
Залишки боєприпасів ще вчора були військовим сміттям — кілька гільз, двигун протитанкової гранати, уламок міни. Але пів години роботи в одному з гаражів на околиці Сіверодонеця і творчій підхід перетворюють металобрухт на мистецтво. «Ця можливість керувати емоціями людей, як наркотик. Коли у мене питають, як ти безкоштовно робиш? Дуже просто! Ставлю роботу і людина всміхається», — каже п. Олександр.
Зараз його роботи розійшлися майже по всіх континентах. Проте найбільше подобаються ті, які створив для рідного міста. За шість років на вулицях Сіверодонця з’явилося понад три десятки скульптур у стилі техно-арт. «Як вдячний житель Сєверодонецька, тутешній місцевий абориген, дуже хочу, щоб моїм містом пишалися, моє місто любили», — наголошує п. Мойсеєнко.
Як повідомляв «Міст», літери з пам’ятника відправили на металобрухт.

Оксана Запорожченко, «Стожари»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply