Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Дистанційне навчання призвело до напруги у сім’ях

Автор:

|

Липень 31, 2021

|

Рубрика:

Дистанційне навчання призвело до напруги у сім’ях

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва і Київський міжнародний інститут соціології провели опитування українців про якість середньої освіти та про ставлення батьків до дистанційного навчання у дітей. Результати дослідження засвідчили, що 65 % батьків виступають проти дистанційної освіти.
Половина опитаних, чиї діти або онуки вчаться в школі, кажуть, що дистанційне навчання могло опосередковано вберегти родини від зараження коронавірусом, але проблем від нього — більше, ніж користі.
Найбільша частка тих, хто проти дистанційної освіти, у селах (72 %). Із проблемами, що пов’язані з дистанційним навчанням, найчастіше зіштовхнулися мешканці таких реґіонів: Донеччина та Луганщина (79 %); східні області (60 %); південні області (59 %). Найменше про проблеми кажуть опитані у центральному реґіоні України (50 %).
Серед найпоширеніших клопотів, що виникали під час дистанційної освіти, батьки зазначали: зниження рівня успішності дітей (72 %); брак уваги вчителів до потреб дітей під час навчання (51 %); формальний підхід учителів до проведення дистанційного навчання (50 %).
Батьки зі сіл частіше за батьків із інших населених пунктів повідомляли про проблему з нестачею технічних пристроїв для участі у віртуальних уроках: 53 % батьків вказали саме на цю проблему порівняно з 20 % у великих містах, де є понад 500 тис. населення. Так само батьки у селах набагато частіше скаржилися на погану якість інтернетного зв’язку (60 % проти 29 %) і проблему з використанням різних віртуальних платформ і месенджерів у комунікації (51 % проти 33 %).
Одним із опосередкованих неґативних наслідків впровадження дистанційного навчання стало збільшення напруженості у сім’ях. Про це повідомило 57 % опитаних батьків. При цьому жінки, які здебільшого більше часу проводять вдома з дітьми, повідомляли про зростання напруженості на 8 % частіше за чоловіків.
Загальна оцінка громадянами освіти в Україні — між середньою та низькою якістю. Порівняно з липнем 2020-го кількість неґативних оцінок зросла на 9 %, у т. ч. за рахунок збільшення людей, які надали дуже низьку оцінку українській освіті. 2021 року вже 45 % українців оцінили якість середньої освіти як таку, що тією чи іншою мірою є низькою, ще 44 % назвали її посередньою. Найменше неґативних відгуків отримує середня освіта серед мешканців західної України, однак динаміка щодо погіршення оцінок зберігається і там.
Опитування проводили з 1 по 7 червня ц. р. методом телефонного інтерв’ю серед 2 003 респондентів віком від 18 років у всіх реґіонах України, крім тимчасово окупованих території Криму та частини території Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4 %.
Як повідомляв «Міст», половина українців — проти дистанційного навчання через коронавірус.

Олександра Бодняк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply