Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Доцент Львівського університету відкрито підтримує терористів ДНР і ЛНР

Автор:

|

Лютий 26, 2015

|

Рубрика:

Доцент Львівського університету відкрито підтримує терористів ДНР і ЛНР

Ольга Загульська

На кафедрі фізичної географії Львівського національного університету імені І. Франка (ЛНУ) працює викладач Ольга Загульська, яка публічно підтримує Луганську і Донецьку «народні республіки» (ЛНР і ДНР, відповідно) і вважає, що це українська влада розв’язала війну на сході.

Свої погляди п. Загульська викладає на LiveJournal і Facebook. У замітках вона називає обстріл Маріуполя «черговою багатоцільовою провокацією» з метою «дискредитувати ополчення взагалі». Викладачка переконана, що це українська влада «пішла війною на Донбас», а винен у всьому «Правий сектор». Не визнає вона того, що Росія надає бойовикам зброю, а вірить, що «ополченці відбирають «Гради» в українських військових». Також Ольга Загульська стверджує, що бойовики самі навчилися стріляти з важкої артилерії, яку, знову ж таки, відібрали в бою.
До слова, під час революції 2004-го жінка підтримувала Януковича. Не змінила своїх поглядів і через десять років. Навіть під час розстрілів на Майдані не вважала владу Януковича злочинною.
Втім, на диво, викладачі кафедри, хоч і знають про її політичні погляди, позитивно відгукуються про свою колегу, вважають її добрим фахівцем. «Ольга Богданівна — толерантна людина, але різка за характером. Вона ніколи не приховувала своєї думки, ніколи не була «підколодною змією», яка каже одне, а думає інше. Висловлювала свою позицію, навіть якщо та докорінно відрізнялася від загальноприйнятої», — розповіла Людмила Костів, доцент кафедри фізичної географії.
За її словами, п. Загульська підтримувала Януковича ще із часів Помаранчевої революції. Але якщо раніше вона дискутувала на політичні теми, то тепер уникає розмов із колегами про це, а спілкується тільки з приводу якихось побутових речей. Однодумців, схоже, знаходить в Інтернеті. Власної сім’ї в Ольги Богданівни немає, тому, очевидно, вона має достатньо часу, щоби цікавитися політичними речами такого характеру.
Утім, викладачі й самі не можуть зрозуміти, чому жінка підтримує терористичні організації, не маючи з ними жодного зв’язку. Родом вона — зі Сокальського району, виросла в західноукраїнській сім’ї, родичів у Росії не має. «Мені теж цікаво дізнатися, звідки йдуть корені її поглядів. Я пробувала, але не докопалася», — дивується п. Костів.
Схожу думку висловив Павло Шуберт, доцент кафедри фізичної географії та ще один колега п. Загульської. «В колективі вона на конфлікти не йде. Мені особисто теж нічого поганого не зробила. Фахівець — нормальний, має добре аналітичне мислення. А політика — її особиста справа. У дискусії з нею вступав, але я маю одні погляди, вона — інші, тому ми розійшлися. Витоки її поглядів — це для мене загадка», — зазначив він.
Журналіст Zaxid.net відвідав як студент пару Ольги Загульської під назвою «Краєзнавство і туризм». Але сподівання про те, що викладач нав’язуватиме студентам свої погляди, не підтвердилися. Дізнався багато нового про законодавство у сфері туризму, але жодного слова не було сказано про політику, тим більше про війну на сході й її оцінку.
Після пари вдалося поспілкуватися і з самою п. Загульською. Вона не приховує того, що підтримує ДНР і ЛНР і вірить у те, що таким чином мешканці Донбасу виборюють свої конституційні права на те, щоб спілкуватися російською. «Я не почала підтримувати ЛНР і ДНР ні з того ні з сього. Потрібно дивитися в корінь цього питання», — каже вона. А почалося усе з того, що «нова влада», яка «незаконно прийшла після Януковича», скасувала закон про реґіональні мови.
«Коли цей закон скасували, я зрозуміла, що це буде певне зазіхання на їхні права. Тільки з міркувань справедливості, а не через те, що в мене – особливі почуття до російської мови. Чому мають звужувати їхні мовні права? Чому, коли вони хочуть святкувати 9 травня, їм це забороняють? Якщо вони не шанують Бандеру і Шухевича, то навіщо їм цих героїв нав’язувати?» — вважає викладачка.
На її думку, це українська влада не виконувала умов попередніх «мінських домовленостей», тому конфлікт на сході тривав. «В планах української влади був наступ, і вона не відводила війська, а готувалася до того, що візьме реванш. Вони дуже хотіли мати іноземну зброю. Через те почався останній конфлікт, якого не мало бути. Вони вже готувалися до зими, засклили вікна, жили мирним життям. І тут все знову зруйновано. Їм цього не потрібно. Якщо вони там залишаються жити, то для чого їм руїни?» — повторює викладачка вигадки російської пропаганди.
Ольга Загульська переконана, що війну на сході ініціював «Правий сектор» і прихильники Майдану, який для неї є «аґресивним середовищем». А на додачу – ще й проведення Антитерористичної операції (АТО) проти «жителів Донбасу, які самі між собою не воювали».
«Наприкінці Майдану учасники революції та «Правий сектор» були озброєні, той же Ярош про це казав. До них поїхали спочатку з автоматами. Потім проти них почали використовувати танки, гармати — вони теж почали використовувати танки», — вважає вона. Однак Ольга Богданівна навіть чути не хоче про походження цієї зброї: мовляв, я не експерт, і в мене там нема нікого зі знайомих, які би підтвердили, що ця зброя — з Росії.
Володимир Біланюк, декан географічного факультету, показує роздруківки дописів із сторінки Ольги Загульської у Facebook. Він розповів, що про її погляди знають викладачі та студенти, але ніхто не скаржився на те, що вона комусь нав’язує свої переконання. Розповів, що викликав її до себе на розмову в кабінет, де вона підтвердила, що справді сама пише блоги. Втім, зазначив, що не має права покарати її за такі думки.
«Зауважень щодо викладання курсу, який забезпечує Ольга Загульська, чи до неї, як науковця, у мене немає. Колись деканам було легше, бо були певні ідеологічні рамки, а зараз — вільнодумство. Кожен учасник навчального процесу має свою думку. Так склалося, що з думкою Ольги Загульської не погоджується ніхто: ні я, як декан, ні понад 2 тис. студентів, ні понад 100 науково-педагогічних працівників», — наголосив він. Декан також додав, що з моральної точки зору засуджує її дописи у соціальних мережах, але як її керівник – не може дати їй навіть догани за те, що вона має свою думку.

Володимир Рихліцький, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply