Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Донбас приречений

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

Донбас приречений

На Донбасі триває підвищення рівня радіації у природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води, що призведе, за аналітичними матеріалами Національної академії наук України, до розповсюдження її не лише на контрольовані території України, а й на територію Російської Федерації (РФ).
Про це заявив Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. «За результатами доповіді, можу сказати, що Донбас вже приречений упродовж приблизно на десять років. Уже розпочалися такі процеси, які локалізувати неможливо в принципі», — повідомив він.
Крім підвищення рівня радіоактивності, зараз уже з’явилися небезпечні відмінності і в рівнях мінералізації води Сіверського Донця. «Загальна площа води, яка нині заражена, приблизно 15 тис. кв. км», — зазначив чиновник.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій України, так звані резервні джерела води на контрольованій території Донбасу вже є непридатними для використання. Він також підсумував, що про цю катастрофу мають знати міжнародні організації, адже проблема настільки серйозна, що мова вже йде про можливе відселення людей із цих реґіонів. «Мова йде не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Мова іде про поступове звільнення цього реґіону від людей, бо люди там існувати не зможуть», — резюмував п. Тука.

Євген Клен

Коментарі експертів:
Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України:
— У зв’язку зі затопленням шахт на Донбасі однозначно буде величезна біда. Її вже неможливо уникнути. Наслідки відчуватимуть десятиліттями. Масштаби та втрати від екологічного лиха на Донбасі будуть вищими, ніж збитки, нанесені зараз інфраструктурі через проведення АТО. Люди ж, котрі не захотіли, або не змогли стати біженцями війни, будуть змушені стати екологічними біженцями. Бо ніхто не буде там жити, ходячи від будинку до будинку у гумових чоботах, адже це буде дуже небезпечно. Також існує небезпека, що якщо це все буде підтоплено, то утворяться провалля в землі. Тобто територія окупованого Донбасу просто стане непридатною до життя.

Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України:
— У шахти на окупованій території Луганської області тільки за одну годину прибуває близько 100 куб. м води. Так, на окупованій території, у шахті «Голубовська» припинили відкачувати воду, і тріщинами у гірничих породах ця вода прийшла у працюючу шахту, яка міститься на підконтрольній Україні території. Найближчим часом у підтоплені шахти вода прибуватиме з інтенсивністю 300 куб. м на годину, а вже у вересні-жовтні це буде 1 тис. куб. м на годину. Критична ситуація і у місті Донецьку. Там зупинилися роботи на шахті ім. Засядька, де розробки вугілля ведуться на глибині 1,7 тис. м. Не відкачується вода зі шахти ім. Горького, шахти «Трудовська», а їхня глибина — приблизно 1,5 тис. м. У нас є й шахти Краснодона — 15 тис. копанок, зараз вони також закритих. Через них також забруднюються ґрунтові води. І по тріщинах гірничих порід ця забруднена вода піде на територію Росії, у Ростовську область, а потім аж до Північного Кавказу.

До теми
Жителі окупованого Донецька чекають на його звільнення і повернення української армії в місто. Про це розповів відомий донецький блогер, котрий публікує статті під псевдонімом Адольф (фашиків) Донецький. «Ми віджали всі «сірі зони». Донецьк фактично оточений із трьох сторін. Докучаєвськ — у кільці. Трасу на Ясинувату ми контролюємо. Ми стоїмо вже біля Дебальцевого. Горлівку за бажання вже можна брати в вогняне кільце. Питання лише в кордоні. А за кордон я точно не можу домовитися. За кордон можуть домовитися люди, котрі сидять у великих кабінетах», — заявив він.
«Моя думка: кажи, що хочеш, хоч голим танцюй, хоч у бубон бий, але забери кордон. А далі роби те, що повинен. Наплюй на всі ті домовленості, які підписав. Путін зміг? Зроби точно так само. Тоді ввійдеш в історію, як людина, яка нагнула Росію, а не домовлялася з нею в Мінську», — звернувся житель окупованого Донецька до Петра Порошенка.
Блогер також зазначив, що в Донецьку люди чекають Україну і під ризиком небезпеки бути заарештованим продовжують розкривати позиції бойовиків та публікувати зображення бронетехніки терористів, викладаючи ці дані в Мережу. «Якщо по суті — зради поки що немає. Люди готові тут орати. Люди готові до того, що, коли все закінчиться, про них тихенько забудуть. Люди до цього готові. Люди готові роки життя згаяти. Нічого. Вони мовчки роблять. Якщо хочете покинути цих людей, то ціна вам — нуль. Цих людей кидати не можна. Один адекватний із Донецька коштує тисячі хом’ячків, які дивляться телевізор і кричать: «Зрада!». Люди чекають Україну.
Хоч один хом’як думав, що таке фоткати тут? Ніхто не думав. А, в кращому випадку, це позбутися здоров’я. Друзі, спробуйте зайти в звичайний відділок міліції і сфоткати щось. Зможете? Ні. А тут люди фоткають танки і з вікна знімають, як лупить «Град». І викладають це в Інтернет. Поки запал є. Людям елементарно бракує однієї простої речі. Їм потрібно в голову втовкмачувати, що вони потрібні. Про це потрібно говорити сьогодні, завтра, післязавтра — щодня. Не потрібно їм просто брехати», — підсумував дописувач.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply