Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Документи про вищу освіту — питання національної безпеки в Україні

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Документи про вищу освіту — питання національної безпеки в Україні

Сергій Квіт

Діяльність Міністерства освіти і науки (МОН) з 2014 року спрямована на знищення приватної монополії. «Монополіст отримував надприбутки за рахунок держави і сімей, діти яких навчаються в навчальних закладах різних рівнів», — наголосив Сергій Квіт, міністр освіти і науки. Він зазначив, що торік міністерству вдалося децентралізувати виготовлення дипломів про вищу і професійно-технічну освіту.
Тепер кожен університет друкує дипломи за власним дизайном і сам обирає друкарню. При цьому Державне підприємство «Інфоресурс» надає навчальному закладу номер і серію документа, які вважаються захистом виданого диплома. Таке рішення дало можливість суттєво знизити ціну на виготовлення документів. В одному навчальному закладі економія становила майже 467 тис. грн. А в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка виробництво документів про вищу освіту здешевили в 2,65 раза. «Завдяки цьому кроку монополіст — «Державний центр прикладних і інформаційних технологій» — втратив 43 млн грн», — наголосив міністр.
За його словами, цього року буде децентралізовано виробництво студентських квитків, адже станом на 1 вересня 2015 року вартість студентського квитка становила 72 грн. Для порівняння: виготовлення найдорожчої банківської картки коштує не більше 34 грн. Також розглядається питання виготовлення на місцях свідоцтв про базову освіту й атестатів про загальну середню освіту.
Питання виготовлення документів про освіту, їхнього обліку, збереження та поновлення виробничих баз — це, як вважає п. Квіт, без перебільшення, питання національної безпеки, які свого часу були передані на вирішення приватній структурі. «Міністерство не має наміру займатися лобіюванням приватних інтересів за рахунок держави і українських сімей», — наголосив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply