Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Для протидії проблемам, пов’язаним із обстрілами створили пункти незламності

Автор:

|

Грудень 07, 2022

|

Рубрика:

Для протидії проблемам, пов’язаним із обстрілами створили пункти незламності
Тут можна погрітися, випити чаю та підзарядити ґаджет

По всій Україні зараз відкривають пункти незламності, які мають працювати цілодобово. Їх запустили через знеструмлення внаслідок російських ракетних атак. Про це повідомив Володимир Зеленський. «Це осередки безпеки, стабільності та тепла, які функціонуватимуть цілодобово та безкоштовно як місця тимчасового перебування», — зазначив він.
Президент повідомив, що вже підготували більше 4 тис. пунктів, а планують іще більше. Осередки запустили на випадок, якщо постачання електроенергії буде неможливо відновити впродовж годин. У пунктах незламності доступні електрика, стільниковий зв’язок, тепло, вода, аптечка. Вони функціонують при всіх обласних і районних адміністраціях, також при школах, будівлях Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), на автозаправних станціях (АЗС), у банках, аптеках, крамницях тощо. «Усі ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв, враховуючи, які терористи воюють проти нашого народу і що вони намагаються зробити. Допомагаючи одне одному, всі ми разом зможемо пройти цю зиму», — висловив упевненість глава держави.
А Михайло Федоров, а міністр цифрової трансформації України, додав, що у пунктах незламності незабаром з’являться термінали Starlink. «Отже, йтиметься про тисячі публічних точок із Wi-Fi по всій країні», — повідомив він.
У Київській міські державній адміністрації пообіцяли, що кожен такий пункт зможе одночасно приймати від 40 до 500 людей, незалежно від часу їхнього перебування. Ці люди зможуть зарядити свої мобільні пристрої, зігрітися, отримати холодну і теплу воду, та навіть першу медичну допомогу. Крім того, такі намети мають бути обладнані кімнатами «матері та дитини». Та зараз таких пунктів на весь Київ — лише десять. Вони розташовані в кожному районі міста, однак наразі не можуть забезпечити велику кількість киян теплом, електрикою й Інтернетом. У столиці планують розгорнути 500 таких пунктів. Усі вони зазначені на спеціальній інтерактивній мапі на сайті проєкту, але на практиці їх немає.
Тож Володимир Зеленський закликав місцеву владу відповідальніше поставитися до забезпечення пунктів незламності, адже «отримав багато скарг із Києва». «Фактично нормально забезпечені лише пункти, розгорнуті на базі ДСНС і на київському вокзалі. Над іншими пунктами ще, м’яко кажучи, потрібно працювати, — сказав він. — Очікую від мерії якісної роботи. Профанацію з київськими пунктами незламності ніхто й нікому не пробачить. Як і брехню у звітах різного рівня».
На ці звинувачення відгукнувся Віталій Кличко, міський голова української столиці. «В Києві облаштовані та працюють більше 430 пунктів обігріву. Ми готуємо на випадок надзвичайної ситуації оперативно розгорнути ще 100 пунктів. Місто забезпечило ці пункт понад 400 генераторів. Ще близько 100 генераторів надали волонтери та благодійні організації, — повідомив він. — А незабаром місто отримає 12 пересувних модульних котелень, які замовили спеціально під пункти обігріву».
«Не хочу, особливо в теперішній ситуації, вступати в політичні баталії, — заявив мер. — Це безглуздо. Мені є чим займатися. Та застерігаю, що маніпулювати не треба. Дивним виглядає: коли вчора я їздив перевіряв роботу пунктів, зустрів народних депутатів від партії влади. І вони в приватній розмові розповіли, що всі пункти, де вони побували, відкриті і працюють. А потім постять якісь незрозумілі фото. Це виглядає, м’яко кажучи, негарно. Як для українців, так і для наших іноземних партнерів. І коли всі повинні працювати спільно, починаються якісь політичні танці. Ми робимо в Києві все, що можемо, для життєзабезпечення столиці, для комфорту її мешканців. У складних умовах. І що б не відбувалося, продовжимо це робити».
Як повідомляв «Міст», запрацювали пункти обігріву.

Євген Клен

Коментарі експертів
Володимир Ар’єв, народний депутат України:
— Атака Зеленського на Кличка за погану організацію пунктів незламності є класичним переведенням стрілок. Ситуація однакова по всій країні: інформування про місця розташування пунктів — лише через Інтернет, який без світла не працює, а про SMS-розсилку від ДСНС, яка у тестовому режимі лякала народ до гикавки, ніхто не згадав. Сама ідея виявилась непродуманою в плані втілення, бо невідомо, хто є її координатором. Але треба на когось повісити провал. Тому замість виправлення помилок, перекидають відповідальність на інших.

Галина Штельмах, оглядачка:
— Берете стандартні пункти обігріву, які влада мусить облаштовувати щороку в осінньо-зимовий період. Наносите їх на мапу щільною мережею, щоб мерехтіло в очах. Облаштовуєте радянськими наметами зі стародавніх запасів, безкоштовними благодійними або волонтерськими генераторами, старлінками, чайниками та напоями. Ставите у кількох із них сірих від втоми рятувальників, аби вони кілька разів посміхнулися на камеру і сказали кілька слів. На інших вішаєте табличку. Розпіарюєте все це на телебаченні. Гучно називаєте пунктами незламності. І тоді вас не запитають, чому немає резервних джерел живлення і цілі райони дізнаються про повітряну тривогу лише зі звуку прильотів, бо немає світла і зв’язку — нема й оповіщення. Вам не нагадають про мільярди, вгачені в асфальт і цього, і минулого, і наступного року. На тлі лікарів, які роблять операції в налобних ліхтариках, і дитинки, яка ночує на АЗС, бо батькам нема де заживити життєво необхідний для неї інгалятор. Ніхто і близько не згадає, що все літо ви, ваші челядники і ваші збирачі данини на місцях носилися, як дурень із писаною торбою, з попередженнями про обов’язкові масовані ракетні удари по критичній інфраструктурі саме взимку. Але нічого не робили, аби підготуватися до них. Зате весело закопали в землю кошти, просто на очах сторопілої публіки. Наприклад, відремонтувавши внутрішньо дворові пішохідні доріжки в жовтні. І замовивши без тендеру косіння трави на кілька мільйонів у листопаді. Авжеж, це вже після початку масованих обстрілів.

Тарас Чорновіл, політичний експерт:
— Центри незламності — маніпуляція та бажання влади за пафосом приховати свою цілковиту недієздатність та масові розкрадання. Бо потреба в таких центрах виникла саме через те, що отримавши ще в липні й обговоривши загрозу ударів по критичній інфраструктурі. Влада на чолі зі Зеленським оцінила вартість контрзаходів та закупівлі необхідного обладнання й вирішила, що краще й далі красти на асфальті й усьому, до чого їхні липкі лапи дотягнуться. А загроза? Якось, може, сама розсмокчеться. Та є ще й гірші речі. Наразі в Україні не створили жодного справжнього центру незламності. Бо це — окрема програма, на яку мали виділити спеціальні кошти з державного бюджету. Кошти пішли. Й уже, мабуть, дійшли на офшорні рахунки «слуг народу». Бо мери українських міст підтверджують: навіть копійки держава на програму не виділила. Як і технічних засобів, які весь світ масово перекидає Україні. Тимошенко з Офісу президента України (ОПУ) їздить на вкраденій у доброчинців автівці, а генератори забезпечують побут і бізнес високопоставлених «слуг».
Що ж тоді працює в містах, куди не завжди просто й без проблем, але все ж можуть потрапити люди в години скрути? А це звичні пункти обігріву, які й у минулі роки створювала місцева влада, комунальні підприємства та підрозділи ДСНС. Цього року їх спробували відкрити трохи більше, хоча ні коштів, ні техніки на це не отримали.
Але й це ще не все. Найімовірніше, вкравши виділені на пафосний проєкт гроші, Зе-влада додумалася ще й гавкати на тих, хто належним чином виконав свою роботу. Щоправда, лише в тих містах, де мери не підконтрольні ОПУ. Так у Києві погнали бригаду «слуг» «інспектувати» ті не створені центральною владою центри. А під час того об’їзду нарвалися на Кличка й у приватній розмові визнали, що все працює нормально. А потім для преси зачитали текст про провал київської міської влади. Цього їм не забудуть і все потім порахують: хто справді створював, а хто крав мільйонами. А що там із мапою центрів незламності? Обслуга Зеленського наліпила на інтерактивну мапу купу закладів, які не можуть виконувати таких функцій. І коли PR і брехня полізли назовні, винних знову взялися шукати в міській владі, а не у владних кабінетах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply