Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Діти з аутизмом навчаються в українських школах під час гри

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Діти з аутизмом навчаються в українських школах під час гри

Діти з аутизмом

Хворі на аутизм діти більше чутливі до взаємин із іншими людьми та фізично вразливіші. Однак, якщо з ними правильно поводитися батькам і педагогам, вони можуть досягти успіхів у навчанні та посісти повноцінне місце в суспільстві. Про це розповіла Оксана Карбовська, директор навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Мозаїка» у Броварах під Києвом.
«Чому дитина (з аутизмом. — Ред.) часто не може на уроці сидіти? Коли перед уроком гімнастика та вправи, то набагато легше їй вчитися. Легше, бо відволікається сенсорно, й учителю легше давати матеріали. У нас є дитина, котра починає свою однокласницю тягати за волосся. Ми думаємо, що ця дитина невихована. Але насправді, їй просто бракує сенсорних відчуттів», — каже фахівець.
Аутизм у перекладі означає «занурення у себе». У людей із такою недугою розлад нервової системи, який призводить до того, що вони мають труднощі у взаємодії зі зовнішнім світом. У розвинутих країнах світу «аутисти» отримують якісну освіту, працюють та є повноцінними представниками суспільства.
Щоб діти з аутизмом могли навчатися та приймати те, що дають педагоги, у центрі «Мозаїка» вони займаються у невеликих групах до десяти осіб, мають персональні парти для кожного. За німецькими методиками роботи з такою категорією учнів вивчають математику та письмо, навчаються граючись. Окремі класи з такими підходами працюють й у кількох школах Києва.
«Це методики з математики, письма. Якщо ти даєш вивчення літер і звуків, діти засвоюють важко. А коли ти даєш із рухами та складною моторикою, набагато краще засвоюють і слова, і звуки, їх простіше скласти у слово», — переконана директор центру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply