Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Деревце з карамелі

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Деревце  з карамелі

В Ужгороді розпочалася акція «Стань приятелем». Соціальні працівники скликають до гурту тих, хто хоче й може допомогти дітям-інвалідам. Першим відгукнувся відомий ужгородський майстер-кондитер Валентин Штефаньо. Він запросив дітлахів на візочках до свого цеху й разом із ними створив найбільшу в Україну ялинку з карамелі. Півтораметрова солодка зелена красуня послужить для збору пожертв на користь неповносправних школярів.

У медико-соціальному реабілітаційному центрі «Дорога життя» — понад 60 вихованців, які потребують щоденної опіки. А ще дві сотні дітей перебувають на обліку. Тільки найактивнішим у підготовці до новорічно-різдвяних заходів дали змогу долучитися до створення кондитерського дива. «Вона — гарна. Я такої ялинки ще ніколи в житті не бачив», — розповів юний учасник незвичайного дійства Рудик Келдика.

На цей задум пана Штефаня надихнула 30-метрова закарпатська смерека, яка в ці дні прикрашає головну площу Ватикану. Йому навіть порадили також відправити туди свій витвір. «Але я боюся, що вона туди не доїде. Якщо ми віддали найкрасивішу ялинку із Закарпаття у Ватикан, то нехай інша залишиться тут», — сказав кондитер.

На остаточний варіант ескізу знадобилося кілька днів. Сама робота тривала цілу добу. На виготовлення карамелі було витрачено 30 кг цукру. «Ми готуємо до неї ще й карамельні іграшки, які будуть золотими. Крім цього, ми ще зробимо льодяники, які матимуть назву «Ужгород», тому що їх зроблено у вигляді герба Ужгорода», — зазначив Валентин Штефаньо.

Солодка смерека дуже сподобалася Світлані Смерічці. Так іменують постійну помічницю майстра. Її захопила ідея виготовлення цієї ялинки, як і минулорічної — із шоколаду. «Він узагалі не звик повторюватися. Це — також цікавий матеріал, із нього теж можна багато що зробити, творити. Тому я підтримую його починання. Він — молодець», — підкреслила кондитерка.

Попередньо планувалося, що готову ялинку виставлять на аукціон. Тепер план змінився. «Ця ялинка буде виставлена в одному з торгових павільйонів, у якомусь супермаркеті, де буває найбільше людей. Біля неї буде встановлено скриньку, і кожна людина має можливість зробити свій внесок на подарунок дітям», — пояснив пан Штефаньо.

Після благодійної акції карамелеве диво «пропишеться» в медико-соціальному реабілітаційному центрі. Діти стверджують, що ялинка не піде на дегустацію, а стане експонатом. А Валентин Штефаньо вже міркує, чим же здивувати закарпатців на Великдень. Додамо, що за останні роки саме він виготовив найбільші в Україні кондитерські ялинку, писанку та сакуру.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply