Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Дерево в ботанічному саду назвали Захаром Беркутом

Автор:

|

Липень 03, 2021

|

Рубрика:

Дерево в ботанічному саду назвали Захаром Беркутом

Секвоядендрон велетенський, який росте у ботанічному саду Львівського національного університету ім. Івана Франка, отримав власне ім’я. Відтепер його зватимуть Захаром Беркутом. Як розповіла багатодітна мама Наталія Сологуб, яка дала ім’я дереву, торік на сторінці ботанічного саду у соціальній мережі оголосили конкурс, в якому пропонували охрестити секвоядендрон. Адже це рідкісна рослина і чи не кожна має власне ім’я. «Назва Захар Беркут з’явилася миттєво. Я навіть не розглядала іншого імені. Я написала: «Захар Беркут» — сильний та незламний», — каже львів’янка.
Вона також зізналася, що одним із улюблених місць для прогулянок у Львові для неї й її родини є ботанічний сад. Призом за перемогу у конкурсі стало запрошення на екскурсію туди.
Секвоядендрон велетенський, який росте у ботанічному саду має, приблизно, 70 років при висоті стовбура 24 м та його діаметрі — 1,5 м. У природі рослина трапляється лише на невеликій території в національному парку «Секвоя», що в горах Сьєрра-Невада (штат Каліфорнія). Вид занесений до Червоного списку Міжнародної спілки охорони природи як такий, що може зникнути. Рослину вважають найбільшим і найстарішим деревом у світі. Вік окремих екземплярів оцінюють у 3-4 тис. років! Кора старих дерев руда, волокниста, сягає 60 см завтовшки і надійно охороняє їх від лісових пожеж. Масивні закручені бічні гілки нагадують бивні мамонта, за що рослина отримала ще іншу назву — «мамонтове дерево». Усі секвоядендрони у національному парку «Секвоя» мають ще й власні імена.
Як повідомляв «Міст», дерева, з олії яких роблять миро, опинилися на межі зникнення.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply