Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Депутати ЛМР просять МОН зробити християнську етику обов’язковою

Автор:

|

Травень 03, 2018

|

Рубрика:

Депутати ЛМР просять МОН зробити християнську етику обов’язковою

Депутати Львівської міської ради (ЛМР) підтримали звернення до Міністерства освіти і науки (МОН) України з проханням зробити християнську етику обов’язковим предметом у всіх навчальних закладах, а також запровадити низку спецкурсів релігійного спрямування у вищих навчальних закладах (ВНЗ). Таке звернення ініціював Тарас Гупало, представник фракції Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», його підтримали 36 з 64 депутатів міськради.
Зокрема, депутати ЛМР просять МОН: запровадити в усіх навчальних закладах як обов’язковий предмет християнську етику, яку зараз вивчаються факультативно; формувати християнський світогляд при викладанні всіх християнських дисциплін, особливо природничого спрямування; відновити обов’язкове викладання предмету «Релігієзнавство»; запровадити у всіх навчальних закладах усіх рівнів акредитації спецкурси «Християнська філософія», «Християнська психологія та педагогіка», «Християнська соціологія».
У зверненні Львівської міськради до Міносвіти вказано, що такі заходи необхідно вжити «для подолання духовного вакууму». У тексті звернення також зазначено, що впровадження християнської етики як обов’язкового предмету стосується усіх навчальних закладів.
Проте п. Гупало не зміг пояснити, чи справді мається на увазі запровадження християнської етики не лише у школах, але й у дитсадках, коледжах і ВНЗ. Натомість Анна-Марія Задерецька, прес-секретар Львівської міської організації ВО «Свобода» уточнила, що мова йде лише про школи.
Зазначимо, що звернення з проханням запровадження християнської етики як обов’язкового предмету підтримали представники усіх фракцій Львівської міськради, крім «Блоку Петра Порошенка», що були присутні у залі під час вечірнього голосування, проте жодна фракція не проголосувала повним складом. Зазначимо, що раніше аналогічне звернення ВО «Свобода» висувала на засіданні Львівської обласної ради, проте депутати його не підтримали.
Нагадаємо, християнську етику як факультативний предмет в українських школах почали вивчати з 2005 року. До цього, 1992 року у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях рішеннями органів місцевого самоврядування було введено експериментальний предмет за вибором «Основи християнської моралі».

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply