Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Декретна відпустка для чоловіків

Автор:

|

Грудень 13, 2020

|

Рубрика:

Декретна відпустка для чоловіків
Чоловік у декреті

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною. За нього проголосував 301 народний депутат. Документ має на меті забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, а також поєднання трудової діяльності зі сімейними обов’язками.
Автори пропонують надати можливість матері чи батькові дитини скористатися правом на отримання відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (як рівне право кожного з батьків дитини). Зараз такою відпусткою батько може скористатися лише в разі, коли мати дитини вийшла на роботу або перебуває тривалий час у лікарні. Також роботодавець за власні кошти може надавати одному з батьків частково оплачувану відпустку з догляду за дитиною більшої тривалості.
Згідно зі законопроєктом, працівник повинен повідомити роботодавця не пізніше, ніж за десять календарних днів до дня дочасного припинення відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вводять також новий вид відпустки — «одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів». Нею можуть скористатися: чоловік, чия дружина народила дитину; батько дитини в разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони проживають разом, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права й обов’язки; бабуся чи дідусь, або інші повнолітні родичі дитини, котрі фактично доглядають за дитиною, якщо мати/батько дитини є самотньою матір’ю/батьком.
Батькові дитини поряд із матір’ю пропонують надати можливість скористатися додатковою оплачуваною відпусткою працівникам, котрі мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10-17 днів.
Нарешті, законопроєкт передбачає для чоловіків, котрі мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, а також для самотніх матерів, котрі виховують та утримують дитину або більше дітей і батьків, котрі виховують дітей без матері (в т. ч. в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), за рахунок коштів роботодавця може встановлюватися скорочена тривалість робочого часу.
Нагадаємо, що за час карантину різниця в оплаті праці жінок і чоловіків скоротилася. При цьому українки все ще заробляють на 20 % менше, ніж їхні співгромадяни-чоловіки. Також в Україні бракує робочих місць для жінок. Більше половини всіх безробітних в Україні — саме жінки, позаяк через кризу постраждали саме ті сфери, в яких вони в основному були задіяні.
Раніше «Міст» розповідав, яким може бути покоління, народжене від батьків, що зазнали стресу 2020-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply