Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Декомунізація по-закарпатські

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

Декомунізація по-закарпатські

i

Вулиця Джона Леннона з’явиться в закарпатському селі. Користуючись законом про декомунізацію Генадій Москаль змінює стару назву Леніна на зовсім неочікувану.

Жителі села Калини не встигли перейменувати одну зі своїх вулиць, що названа на честь вождя пролетаріату, до 22 лютого. Тому Генадій Москаль взяв ініціативу під свій контроль та змінив декілька літер у власній назві, що кардинально змінило суть.

Голова закарпатської ОДА Генадій Москаль підписав розпорядження про перейменування декількох вулиць у населених пунктах області згідно закону про  засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарного режимів.

Так вулиця Леніна в селі Калини Тячівського району стала вулицею Джона Леннона (легендарний учасник гурту «Бітлз», співак, композитор і борець за мир у світі).

Враховуючи ситуацію, Москаль нарікає на місцеві органи самоврядування, адже це саме вони повинні були стати ініціаторами змін старих назв. У Закарпатській області ще залишилась велика кількість не перейменованих місць, хоча згідно з законом про декомунізацію на це було відведено півроку.

Москаль прокоментував: «З 22 лютого повноваження про перейменування вулиць переходять до мене як голови ОДА. Деякі назви вулиць змінені за порадою сільських громад (вони не встигли оформити перейменування вулиці у відведений на це час законом). А інші, в тому числі вулиці на честь вбитого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, відомих румунських та угорських діячів культури і мистецтв, а також, визначного учасника гурту «Бітлз» Джона Леннона було запропоновано мною».

У ході перейменування, яку ініціювала Верховна Рада України, 175 міст і сіл вже отримали нові назви, що прийшли на зміну старим тоталітарно-комуністичним топонімам.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply