Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Covid-19 за ґратами

Автор:

|

Травень 07, 2020

|

Рубрика:

Covid-19 за ґратами
Людмила Денисова

В’язні, котрих утримують у Чернівецькому слідчому ізоляторі (СІЗО), минулого тижня збунтувалися через те, туди прийняли бранця з підтвердженим діагнозом — коронавірусна хвороба. Через це до сімох ув’язнених адміністрація установи була змушена застосувати фізичну силу, а до одного з них — навіть спеціальні засоби. На знак протесту троє ув’язнених завдали собі тілесних ушкоджень, порізавши передпліччя. Однак керівництво СІЗО запевняє, що хворий на Covid-19 перебуває в окремій камері в ізольованому блоці, передбаченому для перебування осіб з підозрою на зараження коронавірусом, а стан його здоров’я — задовільний.
Відтак Матильда Богнер, голова моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини в Україні закликала український уряд вжити заходів для захисту від епідемії Covid-19 осіб, котрих утримують під вартою. «Я дуже стурбована тим, що в пенітенціарних установах в Чернівцях і Кропивницькому зафіксували випадки зараження коронавірусом. Існує нагальна необхідність посилити заходи, які вживають у місцях утримання під вартою, позаяк Covid-19 може швидко поширюватися в установах, де люди перебувають у тісному контакті один із одним», — заявила вона.
Голова моніторингової місії зазначила, що уряд України ухвалив план реагування на пандемію для запобігання потрапляння та поширення інфекції у місця утримання під вартою, але у неї викликають занепокоєння терміни його впровадження. «Закликаю міністерства юстиції й охорони здоров’я посилити реагування на Covid-19 в пенітенціарній системі України, зокрема, шляхом вдосконалення скринінгу працівників і затриманих осіб, котрі прибувають, а також дотримання соціального дистанціювання, надання дезінфікуючих засобів і застосування інших заходів для того, щоб зупинити поширення вірусу. Я також закликаю донорів допомогти забезпечити пенітенціарні установи засобами», — зазначила вона.
За даними Людмили Денисової, уповноваженої Верховної Ради з прав людини, у західному, східному, північному та центральному реґіонах особи з підозрою або захворюванням на коронавірусну хворобу в пенітенціарних установах відсутні. Всі, хто прибуває до СІЗО, потрапляють на 14-денну ізоляцію.
Водночас амністію 900 ув’язнених в умовах карантину підтримало Міністерство юстиції України. На думку Дениса Малюськи, керівника відомства, під амністію мають потрапити ті, хто не становить небезпеки для суспільства. Після спалаху коронавірусу в Україні міністерство тимчасово заборонило побачення з родичами в тюрмах через пандемію і запровадило нові правила передавання посилок. Відтак Верховна Рада України зареєструвала ініційований прем’єром Шмигалем законопроєкт про амністію засуджених за неважкі злочини з метою запобігання поширенню коронавірусу. Щоправда тексту законопроекту та пояснювальної записки до нього ще немає. Документ повинен пройти розгляд у комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply