Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Чи був тиск Офісу президента на суд?

Автор:

|

Червень 26, 2019

|

Рубрика:

Чи був тиск Офісу президента на суд?

Олег Ткачук

Конституційний суд України (КСУ) 20 червня визнав указ президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» таким, що відповідає Конституції, хоча чимало експертів визнали, що таке рішення глави держави суперечить Основному закону.
Натомість Рада суддів України (РСУ) заявила про тиск з боку Офісу президента Зеленського. Про це заявив Олег Ткачук, глава РСУ. Він зазначив, що на 21 червня ц. р. в РСУ було заплановане чергове засідання для вирішення питання про скликання позачергового з’їзду суддів із метою обрання суддів КСУ та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яке вирішили перенести.
«Напередодні до мене почала надходити інформація від суддів із різних реґіонів України, членів РСУ про те, що з Адміністрації президента України керівникам судів надходять телефонні дзвінки з вимогою дати розпорядження делегованим від цих судів до Ради суддів України членам зірвати проведення засідання Ради суддів», — наголосив суддя Ткачук.
За його словами, такі спроби підірвати довіру до здатності судової влади самостійно вирішувати внутрішні проблеми і завдання, визначені Конституцією та законами України, також були продемонстровані 19 червня в ході зустрічі Руслана Рябошапки, заступника глави офісу Зеленського, та Вадима Бутенка, заступника голови РСУ. «Ніколи раніше працівники апарату Адміністрації президента не дозволяли собі публічно демонструвати керівну і спрямовуючу роль у судовій владі», — заявив глава РСУ.
Він також повідомив, що звернувся до п. Зеленського з вимогою вжити невідкладних заходів. «Вважаю своїм громадянським і суддівським боргом, звернутися до президента України, генерального прокурора та директора Державного бюро розслідувань з вимогою вжити термінових, невідкладних заходів із метою припинення та запобігання тиску посадових осіб офісу президента України на суддів і судову владу, а також притягнення винних до відповідальності», — наголосив Олег Ткачук.
У відповідь Руслан Рябошапка заявив, що Офіс президента України намір подати до суд на голову РСУ через звинувачення в тиску на суддів. Він заявив, що заява судді Ткачука містить неправдиву інформацію. Крім цього, п. Рябошапка також повідомив, що зустрічався з Вадимом Бутенком із метою лише обговорити судову реформу, однак відмовився відповідати на запитання журналістів, чи виступає він за звільнення Олега Ткачука з посади голови РСУ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply