Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Через суперечки у Львові досі немає центру допомоги учасникам АТО

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Через суперечки у Львові досі немає центру допомоги учасникам АТО
Керівництво центру, яке обрали на зборах

Керівництво центру, яке обрали на зборах

Ще 5 жовтня ц. р. Президент України підписав указ, яким передбачено створення в кожній області центру допомоги учасникам антитерористичної операції (АТО) і залучення до цих центрів представників громадськості. Центри мають координувати діяльність волонтерів і органів влади для допомоги демобілізованим бійцям.
Львівський центр мав би запрацювати в приміщенні обласного військового госпіталю інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи у Винниках. Однак Львівщина досі не спромоглася налагодити його функціонування. Серед аутсайдерів також Закарпаття. В інших областях центри вже надають допомогу демобілізованим.
У Львові створення центру почалося доволі активно. Уже 8 листопада представники 46 громадських, благодійних і волонтерських організацій та окремі волонтери провели збори, на яких шляхом голосування обрали п’ятьох керівників майбутнього центру: Тимура Баротова («Спілка офіцерів України»), Лілію Бойко (волонтер), Любов Возняк (волонтерська організація «Коло короля Данила»), Богдана Дідича (громадська ініціатива «Допоможи фронту») та Наталію Ліпську (благодійний фонд «Крила надії»).
Однак центру й досі немає, оскільки не підписано розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) про його створення. Крім того, у середовищі волонтерів немає єдиного ставлення до цього центру та до людей, котрі його мають очолити.
Як розповів п. Дідич, після зборів він зустрічався з Петром Порошенком, котрий окреслив завдання центру. «Я повернувся до Львова з надією, що ми одразу почнемо працювати, зможемо налагодити контакти з державними структурами. На жаль, усе затягнулося через вибори. Досі немає офіційного розпорядження про створення центру», — обурився активіст і додав, що наразі центр почав працювати неофіційно, бо «волонтери ніколи не чекали від держави на якісь статуси чи розпорядження».

Противники центру влаштували скандал на прес-конференції

Противники центру влаштували скандал на прес-конференції

Натомість противники центру влаштували скандал, стверджуючи, що не довіряють людям, котрі очолили центр. Зокрема, не підтримують створення центру на чолі з обраною п’ятіркою керівників Леся Турашвілі, представник спілки захисту учасників АТО й Олег Пелехатий, керівник координаційного центру підтримки фронту, що діє при Львівській обласній раді. Вони заявили, що учасники АТО — проти теперішнього керівництва центру і хочуть вирішувати свої питання самостійно. Однак представники центру стверджують, що навпаки — мають значну підтримку серед бійців. Більше того, Тимур Баротов, один із очільників центру, сам є учасником АТО.
Противники центру закидають його теперішньому керівництву і те, що вони нібито можуть збагатитися за рахунок державного бюджету. Однак п. Бойко, співкерівник центру, переконує, що сам центр до державних коштів стосунку не має і наголошує, що вони працюють на волонтерських засадах. Активістка також заявила, що невідомі люди поширюють чутки про великі суми грошей, які отримують волонтери, і назвала такі чутки брехнею. Як пояснив п. Дідич, гроші з держбюджету виділені не на центр, а на виконання указу Президента і розпоряджається цими коштами ЛОДА, а не волонтери.
Олег Пелехатий зазначив, що взагалі не вбачає потреби у створенні центру. При цьому він уважає, що указ Президента не є підставою для роботи центру. «Що означає — центр створюється за указом Президента? Волонтер має діяти за наказом Президента? Певна група людей щось собі вигадали і поїхали до Києва. Ми нічого про їхні дії не знали», — обурився він і наголосив, що центр не потрібен, бо «волонтери співпрацюють із військовими напряму».
Натомість п. Возняк зазначила, що такі центри створюються для вирішення питань соціального захисту, реабілітації учасників АТО та допомоги їхнім сім’ям. «Метою є об’єднання зусиль органів влади, громадських організацій, силових структур для вирішення проблем учасників бойових дій», — додала вона.
Крім того, активістка звинуватила ЛОДА в тому, що затягується відкриття центру допомоги учасникам АТО і досі не створено кол-центр. «Ще в березні ц. р. мав бути створений кол-центр — лінія, на яку могли б зателефонувати учасники бойових дій і запитати про свої права, обов’язки та можливості. Досі такого кол-центру немає», — сказала вона і додала, що зараз є лише гаряча лінія ЛОДА — 112, на яку телефонують всі мешканці й яка не спеціалізується на проблемах бійців АТО.
Коментар Олега Синютки, голови ЛОДА, отримати не вдалося. Очільник Львівщини лише підтвердив, що розпорядження про створення центру досі не підписано, і зазначив, що зможе коментувати ситуацію тільки після зустрічі з волонтерами.
Наталя Ліпська вважає, що таке зволікання владних структур неприпустиме, адже є питання, які відкласти неможливо. Зокрема, вона наголосила, що на Львівщині багато бійців АТО потребують негайної медичної та психологічної допомоги. Є проблеми і в їхніх сім’ях — у кількох військових є важко хворі діти, на лікування котрих вони не мають коштів.

Ірина Рєвунова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply