Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Чемпіон із Польщі допомагає українським притулкам

Автор:

|

Серпень 31, 2022

|

Рубрика:

Чемпіон із Польщі допомагає українським притулкам
Ігор Трач

Щойно Російська Федерація (РФ) повномасштабно вдерлася до України, восьмиразовий чемпіон світу з перегонів на собачих упряжках і тренер-міжнародник вирішив узятися ще й за волонтерство. Поляк Ігор Трач допомагає українським військовим, а ще — тваринам, чиї господарі загинули, або ж виїхали із зони бойових дій. Тепер він приїхав до найбільшого притулку для собак та котів в Україні, який кілька тижнів був в окупації.
Волонтер приїхав до притулку не з порожніми руками, разом із товаришами привіз зо 2 т корму. Олександра Мезінова, засновниця притулку, не тямиться від радощів. Адже під її опікою перебувають більше 3 тис. котів і собак, тож їжі потрібно багато.
Про агресію РФ п. Трач почув у Норвегії. Й одразу ж збагнув, що залишатися осторонь не може. Так і став волонтером, уже побувавши, зокрема, на Київщині, Донеччині, Херсонщині та Миколаївщині. «Коли окупанти напали, я саме був зі своєю командою на змаганнях. Вирішив: щойно закінчимо, вирушимо до України. Зі мною контактували багато людей із усіх куточків світу, передавали гуманітарну допомогу. Це вже мій 25-й вояж різними містами та селами вашої держави», — розповідає він.
Ігор опікується тваринами, життя яких скалічила війна. Доправляє корм і забирає, зокрема, до Польщі, чотирилапих, покинутих напризволяще. Там їм шукають нові родини. «Від початку повномасштабної війни ми вивезли до Польщі й інших країн більш ніж 300 чотирилапих. Деякі тварини з Харкова були дуже травмовані після бомбардування й їм була потрібна термінова медична допомога. Тому ми не могли їх залишити на вулиці», — твердить він.
До цього притулку вирішив навідатись, дізнавшись, що заклад кілька тижнів був в окупації. Тутешні мешканці від пережитого оговтуються й досі. Кілька собак загинули — від постійних вибухів у них не витримали серця. «Коли чули ці літаки, ракети, «Гради», собаки вискакували з вольєрів, рвали сітку, розривали і себе», — розповідає господиня притулку.
Допомоги під час окупації очікувати не було звідки. Рашисти щодня нишпорили територією. Стільникові телефони працівників знищували. Олександра ще з кількома помічниками їздили навколишніми селами під обстрілами, у пошуках харчів для тварин. Вода і світло зникло, зупи готували на вогні тоннами.
Коли ж рашистів вигнали із Київщини, Олександра взялася звідусіль приймати до закладу знедолених тварин. Курку Галю разом із кроликом, вівцею, собаками та котами привезли з Бородянського району. Їх господарі покинули під час евакуації. «Їхня ж собака була голодна, і вона просто поїла їх усіх, а Галя просто випадково залишилася, і кролик теж», — розповідає історію своїх підопічних власниця притулку.
Зараз у притулку розширюють житлову площу, у планах мають звести будиночок для цуценят і добудувати хатинку для котів, бо деякі нявчики ще туляться у невеликих вольєрах. Частину матеріалів уже закупили, але коштів бракує. «9 млн грн за 800 кв. м», — полічила вона.
Ігор Трач обдивляється притулок, обіцяючи допомагати тваринам із різних куточків України й надалі. А ще переконаний: українці мають обов’язково побороти рашизм, бо це важливо не лише для України. «Зараз ви воюєте, захищаючи усю Європу. Тож ми вас підтримуємо і віримо у перемогу», — каже він.
Як повідомляв «Міст», переселенка створила ферму і притулок для біженців.

Ігор Бережанський, ТСН

About Author

Meest-Online