Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Бібліотеки не куплять книгу про «традиційні цінності»

Автор:

|

Вересень 11, 2021

|

Рубрика:

Бібліотеки не куплять книгу про «традиційні цінності»
Марина Ланге. Щоб у 16 не було запізно

Міністерство культури й інформаційної політики України передумало купувати за державні гроші в бібліотеки книгу «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге, яка розповідає про «традиційні сімейні цінності», через день після того, як її змістом обурилися деякі представники громадськості в соціальних мережах. Спершу відомство дозволило Українському інституту книги закупити це видання за державні гроші, однак після обурення вирішило припинити акцію.
Розмови про книгу «Щоб у 16 не було запізно» у соціальних мережах почалися ще в червні ц, р. Тоді віртуальна крамниця Yakaboo навіть знімала її з продажу. Але з новою силою вони відновилися наприкінці серпня. За кілька днів до цього Український інститут книги опублікував перелік книг, які закуплять до бібліотек державним коштом. Цей список затвердило Міністерство культури й інформаційної політики. До нього, серед іншого, потрапила книга «Щоб у 16 не було запізно». Держава мала закупити 459 примірників цієї праці.
Але Микола Ябченко, експерт із гендерної політики та фахівець із комунікацій Українського жіночого фонду, опублікував фрагмент книги і обурився його змістом. В опублікованому фрагменті йдеться про те, що «дівчата вже народжуються з жіночими якостями», а «хлопчику щодня потрібно напрацьовувати чоловічі чесноти». Авторка радить дівчаткам «проявляти природне»: вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість і здатність надихати. Натомість хлопчикам — «проявляти та відточувати» цілеспрямованість, відповідальність і захист, щедрість і аскетизм.
Також у книзі йдеться про те, що жінкам не притаманна самооцінка — вона, на думку п. Ланге, притаманна лише чоловікам. Крім цього, поради авторки підтримують тезу культури зґвалтування про те, що «жінка сама винна», якщо проти неї вчиняють насильство. Вона також радить не вчити дівчат «відповідати на аґресію» і заступатися за себе, бо «навіть найслабший хлопчик буде дужчий за неї». Сама авторка запевняє, що у цій книзі описала цінності, за якими живе сама.
тож Міністерство культури й інформаційної політики опублікувало заяву, в якій повідомило, що припиняє закупівлю книги «Щоб у 16 не було запізно» через наявність у ній «усталених гендерних стереотипів». «Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам і думкам. Міністерство виступає проти цензури у будь-якому її прояві. Водночас, є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків. Книга Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» — одна з таких речей. Адже підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків і дівчат до певної поведінки, що «відповідає» уявленням про жіночність і мужність», — йдеться в заяві відомства.
У ній також зазначається, що Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України, подав запит Українському інституту книги щодо можливості зупинити процес закупівлі цієї книги.
Марина Ланге називає себе дипломованою психологинею Вищої школи практичної психології, сертифікованою арт-терапевткою, ціннісно-орієнтованою консультанткою та тренеркою. Утім, як зазначив Микола Ябченко, це приватна компанія з російського Краснодару, яка проводить підвищення кваліфікації. Педагогічної освіти п. Ланге не має. Утім має авторську програму для підлітків, з 2017 року проводить тренінги для 10-11 класів у Ліцеї лінгвістики, права і бізнесу, що на Київщині. Захоплюється астрологією й аюрведою — альтернативною медициною.
Як повідомляв «Міст», бібліотека світової україніки Diasporiana може закритися.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply