Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Безвізовий режим між Білоруссю і Україною повністю зберігається

Автор:

|

Березень 07, 2016

|

Рубрика:

Безвізовий режим між Білоруссю і Україною повністю зберігається

main

Про це повідомив Дмитро Мирончик, начальник управління інформації та прес-секретар міністерства закордонних справ Білорусі.

“Безвізовий режим перетину кордону між Білоруссю та Україною за чинною угодою повністю зберігається”, – запевнив Мирончик.

Проте, враховуючи той факт, що даний договір не передбачав такого виду документу, як ID-карта, білоруською стороною запропоновано провести спеціальні консультації з українськими колегами щодо даного питання, додав представник МЗС Білорусі.

Нагадаємо, що в Україні ще з 11 сiчня офіційно розпочато оформлення та видачу біометричних паспортів громадянина України у вигляді ID-карти. Як зазначалось, на першому етапі нові паспорти будуть отримувати усі громадяни України, яким щойно виповнилось 16 років і які отримують документ вперше. А от решта українців нові паспорти отримають лише після прийняття Верховною Радою необхідних змін до законодавства.

Раніше, 5 березня, державний прикордонний комітет Білорусі зазначив, що новий паспорт громадянина України не являється дійсним документом для перетину кордону країни.

До повного врегулювання даних питань білоруська сторона допускатиме перетин свого кордону громадянами України виключно за такими документами: закордонний паспорт (для власників ID-карт) або ж внутрішній паспорт старого зразка (у паперовому вигляді).

Новий паспорт у вигляді ID-картки видається на основі електронної бази – Єдиного державного демографічного реєстру та має електронний безконтактний носій (чіп), на якому можна розмістити будь-яку ідентифікаційну інформацію, включно з даними про соціальні виплати та даними платника податків. Таким чином, наявність чіпу дозволяє об’єднати кілька документів та довідок на одній картці.

У Державній міграційній службі планують повністю забезпечити громадян України новими паспортами впродовж наступних 4 років.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply