Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Без ніг і руки встановив рекорд України

Автор:

|

Вересень 10, 2020

|

Рубрика:

Без ніг і руки встановив рекорд України
Микола Нижниковський

Унаслідок вибуху артилерійського снаряду його брат не вижив, а він втратив руку й обидві ноги. Це сталося 2015 року. А 2020-го він переплив Дніпро в Києві та встановив рекорд. Це 16-річний Микола Нижниковський із Маріуполя. Фінішувати хлопцю вдалося за 13 хвилин, подолавши дистанцію близько 400 м.
2015 року на Донеччині Микола разом із братом знайшли боєприпас. Він детонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку й обидві ноги. Після траґедії хлопець написав листа Джастіну Трюдо, прем’єру Канади. Останнього вразила історія українського підлітка і він запросив його до Канади. Там хлопчина майже рік відновлювався після травми. На початку 2017-го після тривалої перерви він повернувся до школи. А ще Микола взявся за спорт. Розпочав тренування з плавання. Такі заняття йому порадили канадські лікарі. Тепер встановлює рекорди.
Взявся переплисти Дніпро. За подією уважно стежили експерти з Національного реєстру рекордів. «Тренувався — вівторок, п’ятниця — зал; субота, неділя — плавання. Готувався приблизно тиждень. А запропонували переплисти Дніпро, погодився», — розповідає рекордсмен.
Поруч із 16-річним хлопцем був його тренер — багаторазовий чемпіон світу Олег Лісогор. Дніпро вони перепливали разом. Чемпіон занурився першим. Після нього у воду стрибнув і Микола. Стартував хлопець із причалу біля пішохідного моста в українській столиці. Фініш на іншому березі річки — на Трухановому острові. Загалом близько 400 м. Після початку знімальні групи на машинах вирушили на кінець запливу. Утім, останні метри фінішу зняти не встигли. Микола опинився вже на березі. Швидкість підлітка приємно всіх здивувала.
«Вболівальники вважали, що це забере у Миколи від 30 до 40 хвилин. А він показав приголомшливий результат — 13 хвилин 45 секунд», — повідомив Віталій Зорін, експерт Національного реєстру рекордів. «Навіть допливши до берега, Коля сказав: як усе швидко. Я не зрозумів, як так швидко ми перепливли», — розповідає Олег Лісогор.
Тренер запливом хлопця був надзвичайно задоволений. «Я думав, що все буде довше, все буде складніше. Але Коля — молодець, проплив від початку до кінця без зупинки, пару вдихів для коригування — куди ми пливемо», — втішився тренер. Натомість підліток емоції стримував. Заявив, що було неважко. Рекорд встановив у категорії «Переплиття Дніпра підлітком із першою групою інвалідності». Тепер мріє про нові перемоги — стати параолімпійським чемпіоном.
Як повідомляв «Міст», киянин встановив світовий рекорд у снукері.

Єва Ніколашвілі, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply