Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

«Азов» пропонує обміняти Савченко на Кернеса

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

«Азов» пропонує обміняти Савченко на Кернеса

main

Активісти громадського корпусу «Азов» у Харкові намалювали напроти будівлі консульства РФ графіті з закликом до російської влади обміняти арештовану льотчицю Надію Савченко на мера міста Генадія Кернеса, який раніше відстоював інтереси «русского міра».

Графіті «Міняємо Надю на Гепу» вони розмістили на стіні будинку навпроти будівлі консульства РФ у Харкові.

У цій акції прийняли участь більше ста активістів. Вони підійшли до виконання поставлених цілей досить креативно. Поки декілька хлопців розписували стіну кольоровим написом, інші у цей час скандували патріотичні гасла та вірші, що були присвячені Надії Савченко. Будинок російського консульства під час акції посилено охороняли працівники Нацполіції та Національної Гвардії.

Організатор акції активіст громадянського корпусу «Азов» Ігор Лядов заявив журналістам: «Ми пропонуємо поміняти на Надю Савченко нашого мера Кернеса Геннадія Адольфовича. Я думаю, це адекватна заміна, враховуючи, як він свого часу відстоював інтереси “русского міра” в нашому місті».

Лядов нагадує про демонстрацію 1 березня 2014 року в Харкові з російськими прапорами, що переросла в штурмування обласної адміністрації проросійськими активістами. Згодом Кернесу закидали підтримку цих незаконних мітингів.

Активісти підкреслювали, що акція «Азову» має виключно мирний характер. Жодних намагань потрапити на територію російського консульства чи пошкодити будівлю не буде. Мирна акція має на меті привернути увагу своєю оригінальністю.

Нагадуємо, що мітинги у Харкові біля консульства РФ на підтримку української полоненої Надії Савченко відбуваються вже четвертий день. Серед учасників пікетів – не тільки члени організацій, а й прості харків’яни і волонтери, що домовляються про час мітингів у Facebook і малюють власними руками плакати. Кожний день на тротуарі навпроти будівлі консульства на вулиці Ольминского збирається в цілому близько 250 осіб.

До акцій у Харкові приєднуються активісти і з інших міст України. Так біля консульства РФ у Львові на мітингу за підтримку української бранки народний депутат Володимир Парасюк зірвав прапор з будівлі та підпалив його. У Києві на аналогічній акції деякі активісти намагались закидати яйцями та пляшечками з йодом будівлю російського консульства. Проте сестра Надії Савченко закликала не нищити майно російських консульств, тому що українські будівлі отримують аналогічну відповідь від російських хуліганів.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply