Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Автор підручників каже писати «росія» з маленької

Автор:

|

Березень 21, 2022

|

Рубрика:

Автор підручників каже писати «росія» з маленької
Олександр Авраменко

Олександр Авраменко, автор шкільних підручників із української мови та літератури, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, який також є розробником численних тестів до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови, дозволив писати назву країни росія з маленької літери.
На національній освітній платформі «Всеосвіта» з’явився його допис у стилі тестового завдання до ЗНО: «Урок 41. Минулого року я переїхав з Києва до Бучі. Я встиг полюбити це місто. Але мою любов зруйнувала росія. Пам’ятайте про злочини «братського народу».
Як зазначила психологиня Олена Каліман, при сприйнятті тексту маленькі літери мають дещо інший психологічний ефект, ніж великі. «Слово, написане з маленької літери, сприймається як щось просте і звичне, дрібне. Тоді як велика літера викликає більше уваги, тривоги, поваги. Зокрема, абревіатури мають досить сильний вплив на емоційне сприйняття. Зустрічалися навіть заклики не писати великими літерами абревіатури СНІД, COVID, щоб не викликати до них зайвої «поваги», — каже вона. — Коли ми пишемо з маленької букви, то ніби зменшуємо суб’єктивну значимість поняття, робимо його буденним, а іноді й зневажливим. Теперішня тенденція писати з малої літери слова, пов’язані з російською аґресією, це коктейль зневаги, спротиву та ворожості».
Як повідомляв «Міст», РФ вкрала символічну літеру Z у дивізії СС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply