Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Атака на біґборди

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Атака на біґборди

У кількох реґіонах України невідомі зловмисники закидали фарбою біґборди зі зображенням президента. Наприклад, у Запоріжжі біґборд із портретом Віктора Януковича заляпали синьою фарбою. Крім того, невстановлені особи замазали чорною й червоною фарбою біґборд з обличчям глави держави, який вітає країну з роком Євро-2012, на вулиці Вишгородській у Києві.

Як писав «Міст», 5 січня у Львові хулігани забруднили синьою фарбою біґборд із новорічним привітанням Віктора Януковича. Львівська міліція порушила за цим фактом карну справу. Ще до того, як трапився цей інцидент, стало відомо, що Львівська обласна державна адміністрація розіслала розпорядження, яким відповідальність за стан біґбордів із президентом поклала на голів районних адміністрацій.

Після цього біґборд із привітаннями Віктора Януковича замалювали синьою фарбою в Рівненській області. Постраждали від фарби біґборди з Віктором Януковичем у місті Тальному Черкаської області та місті Рожищі Волинської області. В Олександрії Кіровоградської області проти ночі на 12 січня невідомі чоловіки закидали темною фарбою біґборди з портретами Віктора Януковича й Степана Цап’юка, міського голови, обраного від Партії реґіонів. Про мотивацію людей, що висловлюють таким чином свій протест або вихлюпують разом із фарбою свої емоції, а також про те, яка організація чи яка людина або група людей є відповідальні за нищення біґбордів із зображенням президента України в кількох реґіонах, наразі не відомо.

А ще один біґборд із новорічним привітанням президента в місті Іршаві Закарпатської області було зіпсовано по-особливому. До привітання глави держави на біґборді був доклеєний анонс фестивалю народного артиста України Івана Поповича, і виглядало так, ніби з новорічними та Різдвяними святами людей вітає не пан Янукович, а пан Попович.

У Донецьку невідомі особи розклеїли листівки «Бий навідліг шлеппера-злодія!». Інша група невстановлених жителів Донецька розклеїла у своєму місті листівки із закликами звільнити президента Януковича з посади за невиконані ним передвиборчі обіцянки, серед яких — ґарантії стабільності гривні, а також обіцянка забезпечити Україні місце в списку десяти країн із максимальною свободою ведення бізнесу. Разом із листівками група «ініціативних громадян» розповсюдила заяву, де, зокрема, сказано: «Стереотипне уявлення про Донбас як базове електоральне поле Віктора Януковича скоро кане в минуле».

Мета акції — «нагадати землякам, що обіцяв кандидат у президенти Віктор Янукович», а також «зупинити інерцію, за якою президента вважають все ще за свого». «Є надія, що, коли Україна буде забивати цвяхи в політичну труну Януковича, перший із них буде забито саме Донбасом», — ідеться в заяві. Повідомляється, що група громадян є самоорганізованою й не має офіційної реєстрації. Також якісь люди розклеїли в Донецьку листівки, що закликають до повалення нинішньої влади й боротьби за майбутнє України. У відповідь Олександр Лук’янченко, донецький міський голова, назвав недавні факти псування невідомими зловмисниками біґбордів зі зображенням президента України Віктора Януковича «зневагою до Батьківщини».

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply