Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Арсен Аваков роздав політикам і чиновникам майже 1200 одиниць вогнепальної зброї

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

Арсен Аваков роздав політикам і чиновникам майже 1200 одиниць вогнепальної зброї
Саме з такого кулемета Арсеній Яценюк може відстрілюватися від політичних супротивників

Саме з такого кулемета Арсеній Яценюк може відстрілюватися від політичних супротивників

Після приходу на посаду міністра у лютому 2014 року Арсен Аваков підписав понад 1200 наказів про нагороду відзнакою Міністерства внутрішніх справ (МВС) «іменна вогнепальна зброя». Причому, хто саме став «озброєним і небезпечним», здається, знає лише сам міністр. Принаймні на запити Української асоціації власників нагородної зброї МВС двічі відповідало, що не веде такого обліку зброї, інформує 24tv.ua. Зазнав невдачі й народний депутат Сергій Лещенко від фракції «Блоку Петра Порошенка», котрий також отримав відмову з посиланням на законодавчу норму про «гарантоване державою збереження персональних даних».

Без прізвищ, але з пістолетами
У справу втрутилося київське інтернет-видання «Українська правда» (УП), яка ще в червні минулого року надіслала офіційний запит у МВС із вимогою повідомити, скільки депутатів Верховної Ради (ВРУ) нагороджені такою «відзнакою МВС». У відповідь отримали число — 88, але без прізвищ. У відомстві традиційно послалися на «заборону розголошення персональних даних».
А вже в липні 2016-го п. Аваков під час прес-конференції сам озвучив числа нагороджених зброєю: «1200 людей, із них близько 900 — бійці спецпідрозділів, бійці добровольчих батальйонів тощо. Близько 90 осіб — депутати ВРУ. В основному, минулого і теперішнього скликання, котрі або були на Майдані, або мають стосунок до ситуації на фронті». Втім і цього разу обійшлося без конкретних прізвищ.
У вересні 2016 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» на телеканалі ЗІК у своєму сюжеті розповіла про те, що МВС під керівництвом Арсена Авакова загалом роздарувало «більше тисячі одиниць зброї». Сам міністр факти масових нагороджень не спростовує. «1085 стволів п. Аваков видав за 2014-2016 рр., це мої прямі повноваження, які я не погоджую ні з ким», — розповідав глава МВС у липні 2016-го. В згаданому інтерв’ю він зізнавався, що «817 одиниць зброї було видано бійцям та офіцерам Національної гвардії, Національної поліції, МВС, Управління державної охорони, Міністерства оборони, 78 — волонтерам, 13 — працівникам прокуратури. Окремо ще 25 — працівникам Донецької та Луганської областей. Крім цього, народним депутатам було подаровано 97 стволів». Однак конкретні прізвища Арсен Аваков не назвав. Та й із числами, чесно кажучи, виникає плутанина. Складається враження, що очільник МВС уже й сам не знає, скільки ж зброї й кому саме він роздав.

Справжній патріот?
Завдяки джерелам в правоохоронних органах УП вдалося отримати десятки прізвищ осіб, котрі були нагороджені зброєю у 2014-2015 рр. Журналісти інтернет-видання стверджують, що користуватися своїм «нагородним» правом п. Аваков почав майже відразу після призначення на посаду 27 лютого 2014-го. Перша «відзнака» у вигляді пістолету «Форт 17-05» дісталася Олегу Осуховському, народному депутату від Всеукраїнського об’єднання «Свобода».
Але «найврожайнішим» виявилося 27 березня 2014 року. Того дня міністр видав 39 пістолетів. Нагородили ними майже всіх діячів «Самооборони Майдану». 28 березня свій перший «ствол від Авакова» отримав на той час віце-прем’єр Володимир Гройсман. Такі ж пістолети дісталися Степану Кубіву, коменданту Майдану, а тоді — главі Національного банку України та міністрам Остапу Семераку та Павлу Петренку. 31 березня черга отримати свої «Форти 17-05» дійшла і до Андрія Парубія, іншого коменданта Майдану, а тоді вже секретаря Ради з національної безпеки й оборони (РНБО), та депутата Миколи Княжицького.
Можна стверджувати, що Арсен Аваков діє, як справжній патріот України. Принаймні більшість його «відзнак» були виготовлені українським державним підприємством «Форт». Найчастіше глава МВС дарував пістолети «Форт 17» та його модифікації.
Але українська оборонна промисловість славиться не лише пістолетами. За два роки глава МВС подарував принаймні 18 одиниць автоматичної зброї вітчизняного виробництва: чотири штурмові гвинтівки «Форт 221», 12 — «Форт 224», та по одній «Форт 226» (аналог легендарного ізраїльського Uzi) та «Форт 228». Зазвичай таку зброю використовують бійці різних силових спецпідрозділів. До речі, одну з таких спецгвинтівок 19 лютого 2015-го отримав навіть олігарх Ігор Коломойський.
Повноцінний, так би мовити, автомат п. Аваков подарував лише одному своєму раднику — Юрію Касьянову. 7 квітня 2015 року йому дістався модернізований автомат Калашникова (АКМС). Але якщо додати сюди ще й шість одиниць пістолетів-кулеметів MP5 KA4 німецького концерну Heckler&Koch, що були подаровані міністром Володимиру Гройсману, головному «радикалу» Олегу Ляшку та його однопартійцям Олексію Ленському, Сергію Скуратовському і братам Сергію та Дмитру Рибалкам, то можна буде зібрати цілий елітний спецзагін.

Арсеній + Максим
Крім уже згаданої зброї, особливою пошаною у п. Авакова користується продукція австрійської компанії Glock — глава відомства нагородив різними модифікаціями пістолетів цієї фірми 51 людину. Але найоригінальніший подарунок від міністра отримав таки Арсеній Яценюк. 20 травня 2015 року глава МВС нагородив свого соратника по партії і тодішнього прем’єр-міністра легендарним 56-П-421 — кулеметом конструкції Хайрама Максима (з таким Нестор Махно ганяв причорноморськими степами і першу кінну армію Будьонного, і офіцерські полки барона Врангеля).
Копію наказу про нагородження п. Яценюка у Facebook свого часу опублікував журналіст Денис Бігус. У наказі мова йшла про те, що тодішній прем’єр нагороджений «за особливі заслуги в захисті конституційних прав і свобод людини та громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов’язку, виявлені при цьому честь і гідність».
Трохи пізніше Ольга Лаппо, прес-секретар п. Яценюка, підтвердила факт нагороди та зазначила, що кулемет не є його приватною власністю і буде повернутий державі «свого часу». До речі, п. Лаппо також отримала нагородну зброю — пістолет «Форт 9».

Свобода слова з пістолетом
А ось журналістів глава МВС нагороджував мало. По два пістолети Арсен Аваков вручив журналісту Олексію Мочанову (Sig Sauer P 226 та «Форт 17») та Яні Конотоп, дружині Юрія Стеця, міністра інформації («Форт 12Р» і Glock 17), котра працює на президентському «5 каналі». Оператор цього ж каналу Андрій Єршов також отримав «Форт 12Р». Зураб Аласанія, тепер уже колишній генеральний директор Національної телекомпанії України, отримав свій «Форт 17». «Форт 9Р» тепер носить у торбинці Ксенія Василенко (Соня Кошкіна,)шеф-редактор видання «Левый берег».
Наголосимо, що в цьому матеріалі подані неповні дані про кількість стрілецької зброї, яка нібито законно розійшлася між українськими політиками, чиновниками та журналістами. Кожен із них може принагідно продемонструвати підписане міністром внутрішніх справ посвідчення «іменна вогнепальна зброя». І так само зможе за нагоди з тієї зброї вистрелити. І навіть у когось влучити.

Ігор Берчак

До теми
Триває скандал навколо стрілянини, влаштованої народним депутатом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським напередодні Нового року. Цього тижня депутати фракції «Самопоміч» заявили, що виступають за зняття депутатської недоторканності з п. Пашинського. «Ми були свідками дуже сумного інциденту, коли голова парламентського Комітету з питань національної безпеки й оборони, фактично, скоївши збройний напад на людину, проходить у судовому процесі як свідок, а не як підозрюваний», — заявила Оксана Сироїд, депутат від «Самопомочі».
Як писав «Міст», пізно ввечері 31 грудня 2016-го в лісі біля одного з сіл Васильківського району Київської області Сергій Пашинський прострелив з пістолета ногу місцевому жителю В’ячеславу Хімікусу. Конфлікт виник через те, що чоловік зупинив своє авто з вимкнутими габаритами посеред неосвітленої дороги, а машина депутата ледь в неї не врізалася. Далі версії сторін різняться, Сергій Пашинський наполягає, що спочатку отримав удар пляшкою по голові, а вже потім вихопив пістолет, потерпілий розказує інший варіант.
Але найголовніше, що пістолет, з якого було зроблено постріл — Glock 19 калібру 9 мм — п. Пашинський отримав як нагороду від Арсена Авакова. За даними УП, відповідний наказ міністр підписав 28 березня 2014 року. Тоді Сергій Пашинський виконував обов’язки глави Адміністрації Президента України. До речі, в нього є й інша «відзнака МВС» — штурмова гвинтівка «Форт 224» калібром 5,45×39 мм, яку мають на озброєнні спецпідрозділи.
Нас слідстві Сергій Пашинський змінив свої покази і підтвердив, що стріляв стоячи. Про це заявила Марина Паринова, адвокат потерпілого. За її словами, восьмигодинний допит записувався на відео, проте надати запис їй відмовили і порадили звернутись в Генеральну прокуратуру України. За словами правника, водій, котрий вважається головним свідком у справі, підтверджує версію постраждалого від пострілу В’ячеслава Хімікуса. «Хочемо зафіксувати його показання в суді, бо хвилюємося за його безпеку», — додала вона.
Своєю чергою, Володимир Раков, адвокат п. Пашинського, деталей допиту не розкрив, пояснюючи це таємницею слідства. «Всі проходили як свідки, потерпілих чи підозрюваних не визначено», — наголосив він. Натомість Руслана Пашинська, дружина депутата від «Народного фронту», відмовилася свідчити у цій справі, посилаючись на статтю 63 Конституції України.

«Рекордсмени» нагородних списків Арсена Авакова (посади вказані на момент нагородження):
Ігор Котвіцький, радник глави МВС, народний депутат: «Форт 9», «Форт 21.03», АПС, «Маузер», Glock 17, Smith & Wesson mod. SW 1911 Colt;
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр УкраїниGlock 19, «Форт 224», Jericho 941 FBL, 56-П-421 (кулемет Максима);
Володимир Гройсман, віце-прем’єр, голова ВРУ: «Форт 17-05», «Форт-224», «Jericho 941 FBL», МР5 КА4;
Віктор Назаренко, голова Державної прикордонної служби: Glock-19, CZ-75 SP-01 Shadow, пістолет Макарова;
Олександр Турчинов, виконувач обов’язки Президента України, голова ВРУ, секретар РНБО: Alfа, ПСМ-05, «Форт 226».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply