Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Андрій Шестак: Університет майбутнього має служити

Автор:

|

Лютий 19, 2021

|

Рубрика:

Андрій Шестак: Університет майбутнього має служити
о. Андрій Шестак, директор Школи журналістики та комунікацій УКУ

Навчання, практичні навички та суспільна користь — три кити освітнього підходу Service Learning, які зараз діють в Українському католицькому університеті (УКУ). Цей заклад впровадив таку методику за зразком провідних університетів світу в рамках стратегії 2025 — «Університет, який служить». Про перші кроки в реалізації суспільно орієнтованих проєктів можна судити на прикладі Школи журналістики та комунікацій УКУ, студенти та викладачі якої започаткували одразу кілька проєктів, пов’язаних із комунікаціями.
Директор школи та заступник декана факультету суспільних наук о. Андрій Шестак ще задовго до впровадження Service Learning в УКУ був ментором навчального курсу в Італії, де працював із молодими українцями над розвитком навичок роботи у соціальних мережах та їхнього використання як платформи для катехизи. Разом із Святославом Титуляком, докторантом богослов’я Universita Pontificia Salesiana, о. Андрій організував навчальну «Школу християнського аніматора», у якій взяли участь 29 осіб із Рима, Турина, Генуї, Неаполя, Флоренції, Пізи й інших куточків Італії. Головною ідеєю проєкту було навчання майбутніх молодих катехитів для служіння своїм спільнотам. Цей досвід дав поштовх о. Андрієві як викладачеві, інтегрувати такі ж практичні підходи у своїй викладацькій практиці.
«Коли я очолив Школу журналістики та комунікацій УКУ, моїм пріоритетним завданням стало навчання через служіння. Саме в такий спосіб студенти можуть застосувати теорію на практиці, допомагаючи різним громадам та спільнотам. Звісно, такі проєкти вимагають від викладачів більшої уваги до навчального процесу, додаткових зусиль у супроводі студентів, а часто переосмислення користі викладеного матеріалу. Попри виклики, саме таким повинен бути університет майбутнього, а ми на факультеті й у школі постійно працюємо над реалізацією цієї мрії», — розповідає о. Андрій.
Втілювати практику служіння студенти медіакомунікацій розпочали через розробку комунікаційної та PR-стратегії для готелю «Патріарший дім» у Львові. В період карантину готель почав працювати з соціальною метою, приймаючи медичних працівників Львова на обсервацію. Студенти вирішили долучитися до справи і запропонували свою фахову підтримку. Так вони розробили комунікаційну стратегію, яку готель використовуватиме впродовж наступних років.
«Співпраця з церковним середовищем завжди цікава та незвична для студентів, адже вона руйнує безліч стереотипів і міфів про священників і Церкву. Щороку на закінчення мого курсу «Церква і соціальні комунікації» бачу, як студенти змінюють свої погляди щодо Церкви. Для них вона більше не є «холодною» та незрозумілою інституцією, яка багато забороняє. Тому у цьому аспекті суспільно орієнтоване навчання лише посилило мої виклади, даючи можливість уприсутнити ідею, що молоді люди, які навчаються у нас, реально змінюють Церкву», — ділиться о. Шестак.
Закріплювати практичні навички з користю для громади студенти продовжили й під час навчальної дисципліни «Соціологічні дослідження». Так, журналісти та медіакомунікатори провели віртуальне соціологічне опитування серед молоді Львова. Темою дослідження стала поведінка людей віком 16-35 років у період пандемії. Впродовж лютого на основі отриманих результатів студенти будуть генерувати контент у своїх соціальних мережах для популяризації необхідности дотримуватися карантинних вимог і соціального дистанціювання.
Також нещодавно студенти у співпраці з журналом «Український тиждень» видали друкований часопис про відповідальність молоді. У ньому вони підняли глобальні соціальні питання серед своїх однолітків і дали поштовх для роздумів і переосмислення щонайменше п’ятитисячній авдиторії. Позаяк випуск розповсюджували через мережу книгарень «Є» безкоштовно, то автори-початківці оголосили про збір коштів на стипендію майбутньому студенту чи студентці Школи журналістики УКУ.
Одним із останніх проєктів студентів Школи журналістики та комунікацій стало часткове залучення до розробки комунікаційної стратегії для молитовної ініціативи «Вервиця єднає» від Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Також студенти взяли участь у створенні пропозицій щодо майбутніх молитовних проєктів.
«Бюро інформації УГКЦ виконали неймовірну працю, успішно запустивши проєкт «Вервиця єднає» в мережу Facebook, де щодня о 20.00 за київським часом у прямому ефірі транслюється молитва з різних парафій світу. До речі, 22 січня відбулося соте пряме включення. За цей час у молитві вдалося об’єднати учасників із 16 країн світу, щодня до молитви на вервиці приєднують більше 15 тис. Попереду як нові молитовні ініціативи, так і можливості до творення добрих справ не тільки через молитовну, а й матеріальну підтримку суспільно орієнтованих проєктів Патріаршої курії УГКЦ», — каже о. Андрій. Він наголошує, що Школа журналістики та комунікацій працює над новими ідеями на користь громад.
Як повідомляв «Міст», студенти УКУ — ще й добрі математики.

Діана Мотрук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply