Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Головні проблеми пунктів пропуску в зоні АТО

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Головні проблеми пунктів пропуску в зоні АТО

main

Активісти громадської організації «Фундація 101» оприлюднили результати моніторингу ситуації на контрольних пунктах в’їзду-виїзду в зоні АТО за період з вересня минулого року по лютий нинішнього.

Здійснюючи проект, який отримав назву «Прифронтова інспекція», спостерігачі «Фундації 101» щодня були присутні на КПВВ «Погоди» і «Новотроїцьке». Крім контролю здійснення прав людини, активісти проводили опитування громадян, які проходили через пункти пропуску – всього було опитано 439 осіб. У результаті активісти змогли виявити основні проблеми на пунктах пропуску, які вимагають негайного вирішення.

На жаль, таких проблем – як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру – виявилося чимало. Основні – це мінування узбіч доріг, що ведуть до пунктів пропуску, скупчення людей, що призводить до великих черг, тривалий час огляду, дефіцит товарів в логістичних центрах, перетин лінії зіткнення неповнолітніми дітьми, зверхнє ставлення перевіряючих до мирних громадян, відмова від співпраці з громадськими діячами та хабарництво.

Активісти зазначають, що через тривалі перевірки частина людей, які бажали пройти через КПВВ, не встигають дочекатися своєї черги і змушені або ночувати на підступах до пунктів пропуску, або повертатися.

Третина громадян (31,5 відсотка) при опитуванні на КПВВ «Новотроїцьке» зізналася, що отримувала пропозицію прискорити проходження за винагороду, тобто хабар. Середня сума становила 200 гривень. Однак, як зазначили спостерігачі, ініціаторами дачі хабаря найчастіше виступали самі громадяни.

За даними ГО «Фундація 101», у 2015 році лінію зіткнення в обох напрямках офіційно перетнуло понад 4 млн. осіб.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply