Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Адвокат із Верони вчить львів’ян італійської

Автор:

|

Січень 11, 2018

|

Рубрика:

Адвокат із Верони вчить львів’ян італійської

Роберто Трані

Адвокат із Верони в школі невеличкого селища Довге-Гірське на Львівщині вчить дітей італійської мови. 60-річний італієць приїхав в Україну, щоб відволіктися від насичених буднів. Роберто Трані та його пес Йоска засніженим гірським селом поспішають до школи. Учні вже вільно спілкуються з приїжджими італійцями, принаймні, з Йоскою.
Школяр Валентин Яворський хизується словами, які вже вивчив. Каже, що дуже старається, бо влітку їде до бабусі, а вона на заробітках в Італії. У більшості учнів там працюють рідні, каже Дарія Барщик, директор школи. «Діти навіть не хочуть йти додому їсти, беруть із собою канапки, перекусять і йдуть зі задоволенням на італійську. Багато наших людей поїхали до Італії і вони, можливо, і бачать для себе перспективу, щоб вивчити цю мову», — каже п. Барщик.
Роберто повідомив, що вдома працює адвокатом. Має багато клієнтів і непоганий заробіток. Україну обрав не випадково. Тут шість років тому лікувався, та вдаватися в подробиці не хоче. Лише каже, саме тоді познайомився з місцевим — Хосе Турчиком, у будинку котрого зараз живе. «Тут у мене невеликий будинок, який я йому надав, познайомив із селянами, він інтегрувався, став улюбленцем», — каже Хосе.
Роберто зізнається, що до таких умов не звик. В Італії всю хатню роботу виконувала покоївка. «Я тут зустрівся з геть іншим способом праці, ніж в Італії. І мені це страшенно подобається, відчуваю потребу допомагати іншим», — тішиться. П. Трані.
А от місцеві філософію Роберто збагнути не можуть. Мовляв, навіщо зі самої Верони їхати в їхнє Довге-Гірське, де лише школа та церква, і жодного супермаркету чи ресторану. Та щоб Роберто додому не поспішав, усіляко йому допомагають. Сусідка Ірина Карпа щодня безкоштовно носить йому сніданок, обід і вечерю.

Марічка Кужик, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply