Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

93-річна жінка виготовляє окопні свічки

Автор:

|

Грудень 26, 2022

|

Рубрика:

93-річна жінка виготовляє окопні свічки
Олена Владимирець

Вінничанки — 93-річна Олена Владимирець та її 65-річна донька Ніна — виготовляють окопні свічки для захисників України. Щодня заливають їх більше 60. «Добре залита свічка горить 12 годин, — розповідає п. Ніна. — Освітлює бліндаж. Тепла дає стільки, що літра води закипає за 24 хвилини. Хлопці на фронті гріють на них руки, сушать білизну. Захисникам важко в холоді».
З початку повномасштабної війни жінка плела маскувальні сітки в місцевій школі. Згодом узялася доглядати за матір’ю, разом і вирішили робити окопні свічки. Мати пересувається на ходунках. «Мама без вагань погодилася допомагати, — каже п. Ніна. — Вона пережила Голодомор і дві війни. Зараз хоче дочекатися перемоги у третій».
Майстерню жінки облаштували вдома. Кожну свічку заливають воском тричі. Таким чином віск просочує гніт і картон. Найкраще для виготовлення свічок надаються бляшанки з-під горошку та солодкої кукурудзи. «Солдати користуються свічками, чай роблять, — радіє п. Олена. — Я для них і небо прихилила б, якби могла. День і ніч молюся, щоб вони відстояли нашу землю».
Як повідомляв «Міст», запалили свічки в пам’ять про жертв траґедії.

Ірина Мамрига, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online