Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

11-річний вінничанин із аутизмом розвиває кар’єру

Автор:

|

Січень 17, 2022

|

Рубрика:

11-річний вінничанин із аутизмом розвиває кар’єру
Артем Зайцев

Благодійний проєкт «Світ всередині» відкрив нові дитячі таланти. Діана Мороз, громадська діячка, приурочила цей захід дітям із аутизмом. Герої проєкту, діти й їхні батьки розповіли, чим живуть і що їх турбує, брали участь у фотосесіях.
11-річний Артем Зайцев — симпатичний, активний, усміхнений хлопчик. Навіть важко уявити, що в нього аутизм. Його життя змінилося після фотосесії, в якій брав участь разом із іншими «дітьми дощу». «Нас запросили на благодійну фотосесію для «особливих» діток «Світ всередині», — розповідає Марія Зайцева, мама Артема. — Ми з чоловіком дуже хвилювались, адже фахівці не рекомендують фотографувати дітей із аутизмом. Вони бояться софітів, нелегко сприймають нових людей. Такі дітки ніколи не дивляться в камеру. Та Артемко зумів здивувати всіх. Настільки захопився процесом фотосесії, що не міг зупинитися позувати. Фотограф і всі присутні були в захваті, адже він поводив себе як професійна модель».
«Це не лише моя заслуга, що ми допомагаємо дітям із особливими потребами розкритися, а й усіх людей і партнерів, які підтримують благодійні заходи, — каже п. Мороз. — В проєкті «Світ всередині» було багато заходів: майстер-класи, відеозйомка, фотозйомка. Фотосесія з дітьми з аутизмом — найважче, що може бути. Вони ніколи не дивляться в очі, тим більше в об’єктив камери. Вони рухливі, увага розсіяна, їх лякає спалах камери. Фотограф Марія Васильєва два тижні вивчала психологію дітей із аутизмом, щоб організувати фотосесію.
Під час благодійної фотосесії Артем так гарно проявив себе і чудово вийшов на фото, що батьки вирішили продовжувати займатися моделінгом сина. «Ми зробили кілька фотосесій, потім створили портфоліо, — каже п. Зайцева. — Вирішили взяти участь у дистанційному конкурсі моделей «Принци та принцеси». Але там було потрібно надіслати фото на конкретну тему. Був карантин, тому ми не орендували студії та не наймали професійних фотографів. Просто зробили домашнє фото на стільниковий телефон. Участь у конкурсі брали діти з усієї України, тому конкуренція була великою. Результати журі всіх здивували, адже першість віддали нам. У журі заявили, що їм сподобалась дитяча щирість та посмішка Артемка».
Призом за першість на Всеукраїнському конкурсі стала професійна фотосесія у Києві. За словами мами, після перемоги в сина розпочався справжній зірковий час. Відтоді хлопчик позує для відомих «глянців». Батьки створили йому сторінки у соціальних мережах і почали розвивати його власний бренд «Артем Зайцев».
«Артемові важко концентруватись,— ділиться мама. — Але процес фотосесії йому так подобається, що жодного разу не виникало складнощів. Як професійна модель, він створив образ аристократичного хлопчика, а потім легко перетворився в хулігана. Звісно, ми плануємо ще багато досягнути у цій сфері. І будемо старанно працювати над розвитком модельної кар’єри синочка. Раді, що він знайшов заняття, яке йому до душі».
«Артем дуже гарний хлопчик, круто виходить на світлинах, йому було найлегше взаємодіяти з фотографом, оскільки він гарно сприймав фотоапарат, — коментує п. Мороз. — Плануючи проєкт, ми сконцентровані на одній меті, хотіли привернути увагу до дітей з аутизмом, а отримали такий чудовий результат. Пишаюся досягненнями всіх дітей із особливими потребами».
Як повідомляв «Міст», діти з аутизмом навчаються в українських школах під час гри.

Лариса Олійник, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply