Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Русинські організації об’єднаються

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Русинські організації об’єднаються

Три русинські організації Закарпаття — Крайове товариство підкарпатських русинів, громадська організація «Народна рада Подкарпатської Русі» й обласний благодійний фонд «Ґазда» — створили 25 березня Асоціацію русинських організацій Закарпаття. Про це повідомив Микола Бобинець, заступник голови Світової ради русинів.

За словами п. Бобинця, згадані організації співпрацюють уже понад рік, але в асоціацію згуртувалися лише зараз. Одна з основних причин цього — потреба в «об’єднанні всіх русинів для відродження русинської культури й традицій». Крім того, у Світовому конґресі русинів, до якого входять вісім країн, усі громадські організації представлено асоціаціями, тож виникла ідея, щоб і від України була така.

«А по-третє, ми хочемо, аби держава зрозуміла: ми просто прагнемо об’єднання й спільного руху вперед. Ми — не сепаратисти, на відміну від окремих закарпатських особистостей. Ми хочемо жити в Україні, працювати в межах законодавчого поля нашої держави», — наголосив Микола Бобинець.

Микола Староста, голова обласної громадської організації «Народна рада Подкарпатської Русі», додав, що зараз на Закарпатті офіційно зареєстровано 12 русинських організацій, проте більшість із них існує, швидше, на папері. Представники асоціації кажуть, що є відкритими й для інших русинських організацій краю, але тільки поміркованих.

«Адже асоціація створювалася саме під ідею об’єднання поміркованих тверезомислячих русинів, щоби відкинути від нашого руху всі шкідливі нашарування. Будь-які радикальні заяви тільки шкодять нашій справі», — зауважив п. Бобинець.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply