Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Президент ЄС виступив у «Могилянці»

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Президент ЄС виступив у «Могилянці»

Єжи Бузек, президент Європейського Союзу (ЄС) у 2009—2012 рр. і прем’єр-міністр Польщі в 1997—2001 рр., 14 вересня виступив у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Його лекція «Європейський Союз і Україна: якої Європи ми прагнемо?» викликала захоплення в студентів, викладачів і гостей університету.

Єжи Бузек, якого називають «адвокатом України» в ЄС, зазначив, що неможливо уявити Україну без Європи, а Європу — без України. Він заявив, що країнам сучасної Європи, зокрема Україні та Польщі, потрібно розпочати нову еру співпраці й порозуміння. Звертаючись до студентів «Могилянки», п. Бузек висловив переконання, що ключова роль у цьому процесі належить молодому поколінню, тим, які є активними, мають широкі можливості розвитку та свободу вибору. Від часу здобуття Україною незалежності на всіх її громадян покладено велику відповідальність щодо її захисту. Пан Бузек наголосив, що не можна сприймати свою незалежну державу як належне, необхідно щоденно боротися за неї.

На його думку, саме в Києво-Могилянській академії це розуміють краще, ніж будь де. Студенти отримують тут правильну суспільну мотивацію та життєві пріоритети. Метою «Могилянки» є виховувати особистостей, свідомих свого обов’язку перед нацією й державою. Україна та ЄС потребують такої молоді, активної й відповідальної.

За словами Єжи Бузека, у ЄС будується потужне громадянське суспільство, і не лише в державних інституціях, а насамперед — у свідомості громадян. «Можливо, на цьому шляху ми втратили багато нагод, але здобули досвід і ніколи не здавалися, — підкреслив пан депутат. — Світ — дуже змінний: в 1980-х рр. я не міг уявити, що СРСР розвалиться. Однак це сталося. Нам потрібно пам’ятати минуле, але ми маємо будувати разом простір демократії та свободи».

На завершення зустрічі гість університету звернув увагу на те, що окремі держави стають по-справжньому сильними, лише об’єднавшись. Єжи Бузек також прийняв пропозицію стати членом Міжнародного клубу друзів Києво-Могилянської академії.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply